Видали «Тихий Дон» Шолохова без купюр: передмову писав скандальний Михайло Добкін

400 примірників роману Михайла Шолохова, який у Харкові надрукували без купюр радянської цензури, скоро передадуть бібліотекам регіону.

Ця редакція стала можливою після того, як в 1999 році групі дослідників вдалося виявити авторський рукопис першої та другої книг роману, що раніше вважалася втраченою.
Текст до друку готували письменник Олександр Стручков і старша дочка Шолохова. Як повідомив журналістам представник харківського відділення Спілки письменників РФ Леонід Мачулін, у новому виданні будуть відновлені кілька тисяч шолоховских слів, а також ціла глава, присвячена повстанню в станиці Вешенській.

 

Новітнє видання роману «Тихий Дон» в Харкові має мало хто. Навесні на нашій книжковій фабриці «Глобус» надрукували невеликий тираж – усього тисячу примірників, практично весь він поїхав до Москви. Як виявилося, книга в продаж не надходила, Міжнародний шолоховський фонд розповсюдив її серед поціновувачів творчості письменника.
Нещодавно фонд замовив додатковий тираж «Тихого Дону», його відправлять по бібліотеках Харкова та області. Книгою обіцяють забезпечити всі до однієї читальні регіону – від сільських до вузівських. Першу партію роману Шолохова – 400 томів – бібліотекарі отримають вже завтра.
Подарує тираж «Тихого Дону» місцевим бібліотекам особисто глава Міжнародного шолоховського фонду Андрій Черномирдін (син російського політика Віктора Черномирдіна), а підтримають його в цьому губернатор Михайло Добкін та голова Спілки письменників Росії Валерій Ганічев.
Як виявилося, Михайло Маркович Добкін сам відзначився в новому виданні роману, написавши вступне слово до «Тихого Дону». У ньому він використовував слова Михайла Шолохова, які письменник виголосив на з’їзді українських письменників у 1954 році. Тоді автор «Тихого Дону» побажав щастя українському народу. Губернатор вирішив піти стопами генія і не бути оригінальним, тож і назвав своє вступне слово по-шолоховськи – «Щастя тобі, український народ!».

 

Нагадаємо, що харківський губернатор Михайло Добкін відомий своєю любов’ю до красного письменства, що він продемонстрував у популярному відеоролику.

За матеріалами Tisk.org.ua«Комсомольская правда», а також Focus.ua