Думки Куркова і політолога Фесенка збігаються: Ліна Костенко не очолить опозицію

Політолог Володимир Фесенко сумнівається, що ідея єдиного партійного списку опозиції на чолі із письменницею Ліною Костенко буде реалізована. А письменник Андрій Курков думає, що Ліна Костенко не очолить «групу за інтересами».

«Навіть якщо Костенко переконають балотуватися, поставлять ще когось з людей такого рівня. При всій повазі до пані Ліни в країні її знають набагато менше, аніж ту ж Юлію Тимошенко або Арсенія Яценюка. Така сувора та специфічна дійсність нашого суспільства.  Ліна Костенко – символ, дуже великий авторитет для національно-патріотичного електорату. Але опозиційний електорат не обмежується рамками націонал-патріотичного. Він набагато ширший», – зауважив Фесенко.

Політолог наголосив, що Костенко – людина не політична. «Остання її книжка засвідчила, що вона займає активну громадянську позицію і не може байдуже ставитися до суспільно-політичних процесів у країні. Я не впевнений, що цей варіант матиме політтехнологічний успіх. Бо він може звузити і обмежити електоральний потенціал цього списку. Я взагалі до єдиного партійного списку на цих виборах ставлюся, як до утопії. Якщо на рівні мажоритарних округів можна хоча б умовно такий список сформувати, то щодо партійного ніхто з провідних політичних сил на це добровільно не піде. Особливо з тих, які мають шанси самостійно провести своїх кандидатів на виборах», – зазначив експерт.

«Коли опозиція окремо бере участь у виборах, то набирає більше, ніж якщо об’єднується. На президентських виборах об’єднання – визначальна умова перемоги. Але на парламентських у процесі будуть втрати», – додав він.

Коментуючи лист Юлії Тимошенко щодо об’єднання опозиції в єдиний виборчий список під головуванням у цьому списку високоморальної та патріотичної людини рівня Ліни Костенко, український письменник Андрій Курков зазначив, що будь-який високоморальний авторитет, яких Україні не так багато, навряд чи погодиться очолити список об’єднаної української опозиції.

Про це Курков заявив в ефірі «5 каналу».

За словами письменника, між маленькими опозиційними партіями немає ідеологічної різниці.

«Українська опозиція – це великий набір маленьких партій, і дуже часто, я не бачу ідеологічної різниці між однією й іншою партією. Це означає, що, в принципі, це групи друзів, чи колег по інтересам, чи партнерів і об’єднати такі партії дуже важко. Тобто, перед небезпекою вони можуть об’єднатися, але будь-який моральний авторитет, якщо він справді авторитет, я не думаю, що він погодиться піти і стати тимчасово, тому що, ясно що не на довго, головою, чи обличчям цього опозиційного руху», – сказав Андрій Курков.

На його думку, «в нас насправді дуже мало моральних авторитетів, тому що в нас і моралі дуже мало в суспільстві».

Нагадаємо, екс-прем’єр Юлія Тимошенко написала із Лук’янівського СІЗО листа, де спростувала чутки про розкол у партії «Батьківщина» та закликала всі політичні сили до об’єднання.

Тимошенко також відзначила, що об’єднану опозицію має очолити особистість рівня письменниці Ліни Костенко.

За матеріалами Gazeta.ua