Журі премії «Книга року ВВС – 2011» не читало книжок – Олександр Красовицький

Видавництво «Фоліо» офіційно заявило, що вважає результати голосування журі премії «Книга року ВВС – 2011» нелегітимними.

Про це йдеться у заяві генерального директора видавництва Олександра Красовицького, опублікованій на сайті «Фоліо».

«Видавництво «Фоліо» висувало на премію наступні книги: «Одіссея» Євгена Положія, «Сатирикон» Олександра Ірванця та «Побачити Алькор» Володимира Єшкілєва. Рецензія на книгу «Одіссея» Євгена Положія, яка була спочатку опублікована на сайті ВВС, була неправдивою (із тексту видно, що книгу не читали взагалі)», – заявив Красовицький.

За його словами, після звернення автора до організаторів премії рецензію замінили, але вже після того, як було прийнято рішення журі про п’ятірку фіналістів, і повторне голосування проведено не було.

«Виникає питання, чи читали члени журі всі інші книги конкурсу, чи рішення було прийнято на основі рецензій в пресі», – задається питанням гендиректор «Фоліо».

«Звертаємо увагу громадськості, що така важлива для літературного світу подія, як вручення премії «Книга року ВВС – 2011», повинна бути чистою від будь-яких припущень про порушення процедури в роботі журі», – наголосив Олександр Красовицький.

Нагадаємо, 23 грудня, у Києво-Могилянській академії відбулося нагородження літературного конкурсу «Книжка року Бі-Бі-Сі — 2011». Перемогу здобув роман  Володимира Рутківського «Сині води».

Gazeta.ua