Книжка Володимира Рутківського “лікує” від героїзації смерті

23 грудня оголосили переможця книжкового конкурсу “Книга року БІ-БІ-СІ-2011”. Як ми повідомляли, ним стала дитяча книга  Володимира Рутківського “Сині води”.

Книга Володимира Рутківського “Сині воли” вийшла у видавництві “Темпора”. Письменник розповів про свою книгу у формі вкладиша до лікарського засобу.

“Інформація для пацієнта: роман про битву між українсько-литовським військом і татарською ордою на Синіх Водах – нині річка Синюха на Кіровоградщині – 1362-го. Невдовзі 650 річниця. Про цю битву українці практично не знають. Наші пращури разом із військами князя литовського Ольгерда перші завдали нищівної поразки монголо-татар. Склад лікарського засобу: діюча речовина: князь Дмитро Боброк-Волинський. Сучасники наділяли його рисами волхва та характерника, який прокрадався Вовком до ставки татарського хана й вивідував усе, що його цікавило. Кажуть, ніби він, як і Олександр Македонський, не програв жодної битви. Допоміжні речовини: інші персонажі – джура князя Петрик, кмітливий і мисливий хлопчик Тимко, княжий вивідник Медовуха, козак Василь і його друг Ахмет, князь Ольгерд”, – зауважив Рутківський.

Каже, що книга “лікує” від схильності до героїзації смерті.

“Лікарська форма: історичний роман-дилогія з елементами детективу і вкрапленнями містики та іншої чортівні. Має майже півтора мільйона знаків. Показання: книжка призначена громадянам України віком від 8 до 108 років. Може вилікувати від схильності до героїзації смерті. Чомусь найкращими творами вважаємо ті, що оспівують героїчну смерть. Автори від Миколи Гоголя з “Тарасом Бульбою” до Василя Шкляра з його “Чорним Вороном” розглядають її як приклад для наслідування. Там це єдина можливість зберегти незалежність і волю. Хочу, аби мої герої не тільки перемагали, а й залишалися живими”, – розказав автор.
Gazeta.ua