30 українських письменників обіцяють до Нового року оприлюднити спільний роман

До кінця цього року в електронному варіанті оприлюднять смс-імейл-роман, який одночасно писали 30 українських письменників.

Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла письменниця Галина Вдовиченко сьогодні під час телефонної розмови.

«27 грудня закінчимо роботу над цим проектом. Видавництво ми не шукали. Плануємо оприлюднити роман в електронному варіанті. Якщо знайдеться видавець, з радістю віддамо цей твір йому», – сказала вона.

«Участь у цьому проекті взяли майже 30 письменників, які живуть в Україні та за її межами. Крім відомих авторів, у проекті взяли участь і письменники-початківці. Кожен написав до 4 сторінок тексту. Вийшла збірка листів різної форми: є есемески, електронне листування і листи, написані від руки. Вийшов цікавий експеримент», – додала Вдовиченко.

Роботу над книгою почали місяць тому.

«Тоді у Тернополі презентувала свій роман «Бора». До мене підійшов поет і бард Олександр Смик, сказав: «Давай почнемо писати такий роман. Я тобі скидаю СМС, а ти перекидаєш далі». Почали так працювати, але робота зайшла у глухий кут. Вирішили поміняти концепцію. Запропонували письменникам писати окремі розповіді. Письменниці-жінки у своїх текстах виявилися сильними і прагматичними. Чоловіки писали більш романтичні тексти», – розповіла Галина.

«Написання роману багатьох зарядило енергією. Ірися Ликович, яка живе в Австрії, написала текст, схожий на шматок роману. Сказала їй про це, а вона відповіла: «Так і є. Я почала писати роман». Частина Ірен Роздобудько видалася мені схожою на сконцентрований варіант кіносценарію. Думаю, вона продовжить над ним роботу», – додала письменниця.
Gazeta.ua