Фестиваль Діккенса зібрав 150 тисяч костюмованих учасників

У Новій Зеландії виявили рідкісні ілюстрації до книг англійського класика, а потік новин у зв’язку з майбутнім 200-річним ювілеєм з дня народження автора «Олівера Твіста», що буде в лютому 2012 року, і не думає слабшати.

Фестиваль, який щорічно проходить в історичному центрі голландського міста Девентер, відбувся минулими вихідними – 17-18 грудня. Протягом цих двох днів по вулицях міста розгулювали шанувальники Чарльза Діккенса, одягнені в костюми персонажів книг письменника або відповідно епосі, яку він описував, крім того, деякі розігрували сценки з англійського життя XIX століття – зображували жебраків, купців чи представників знаті. На фестиваль спеціально приїжджають сотні шанувальників Діккенса, які живуть прямо в центрі Девентера в наметах, а також музиканти з оркестрами, які виконують різдвяну музику (адже фестиваль покликаний ще й нагадати про скоре Різдво, одну з найвідоміших казок про який створив саме англійський класик) . Щорічно захід відвідують близько 150 тисяч чоловік.

Тим часом цінну знахідку, також безпосередньо пов’язану з Діккенсом, зробили дослідники з новозеландського міста Данідін – у тамтешній бібліотеці знайшовся архів з майже шістдесяти акварелей британського художника XIX століття Пола Бреддона, що довгий час пролежав у непримітних сірих папках. Серія робіт називається ​​«Привиди Діккенса» – усі вони намальовані за мотивами різних книг класика, включаючи «Посмертні записки Піквікського клубу», «Девіда Копперфільда», «Великі надії» і останній, незакінчений роман письменника – «Таємницю Едвіна Друда». Планується, що виставка малюнків, присвячена 200-річному ювілею письменника, відкриється  наступного року.

Znaki