Одеса бореться проти русифікації разом із українськими письменниками

В Одесі відкрився Український народний університет – відтепер щомісяця там відбуватимуться лекції та зустрічі із провідними науковцями, письменниками, культурологами, істориками, публіцистами тощо. Головне завдання університету – згуртування українців, сприяння комунікації між громадсько-активними громадянами та формування національної еліти.

Перша лекція, яка стала відкриттям університету, відбулася у кінозалі Одеської кіностудії, де зібралося понад двісті представників одеської культурної еліти. Своїм досвідом у створенні віртуальної публіцистики та творчими здобутками поділилися Брати Капранови. Окрім уривків з нового роману, одесити почули музичну версію поезії Сергія Татчина та пісні дніпропетровського реп-кобзаря Макса Паленка у виконанні Братів.

«Український народний університет» має глибоку традицію діяльності в Україні. У 1917–1918 роках цей заклад діяв у Києві. Зерно такого закладу було закладено одеською «Просвітою» у 1905-1909 роках. У 1917–1920 роках в Одесі діяв Народний університет, в рамках якого вперше отримали широку можливість читати лекції з різних галузей українознавства провідні одеські українські науковці.

Головою Українського народного університету став ініціатор його створення кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ОНУ ім. І. І. Мечникова Олександр Музичко.

Лекції Українського народного університету відбуватимуться щомісяця за участю представників наукової та культурної еліти України та української діаспори.

Довідка: Український народний університет – громадський заклад, створений в листопаді 2011 року Одеською обласною організацією ВО «Свобода», Одеським відділенням ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, представниками наукової еліти, громадськими і політичними діячами міста.

Метою діяльності закладу є:

– поширення ідей українського патріотизму;

– просвітницька робота серед українців;

– зміцнення української національної свідомості;

– викриття антиукраїнських міфів.

Пріоритетним напрямком є вивчення краєзнавчих аспектів української історії, українських сторінок історії Одеси та Одещини.

Друг Читача