Вісім пунктів: «Сяйво книги» навертають на істинну путь

У п’ятницю 2 грудня в приміщенні КМДА відбувся круглий стіл, ініційований бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та підтриманий комісією з питань культури та духовності. Під час роботи круглого столу провідні фахівці книготорговельного бізнесу України оцінювали перші кроки діяльності багатостраждальної книгарні «Сяйво», нещодавно перезавантаженої головою КМДА Олександром Поповим, та сформували перелік порад для нового керівництва книгарні, що майже не працює з моменту відкриття. Учасники побоюються, що бездіяльність теперішнього керівництва книгарні може призвести до її знищення.

Уже понад  місяць приміщення книгарні «Сяйво» (в оновленому варіанті «Сяйво книги») стоїть майже порожнє від книжкової продукції й від відвідувачів, – зауважує колишній прес-секретар книгарні Юлія Валова. – Факт залишається фактом: друкарська диво-машина, вартістю 2,5 млн. грн., себто – звичайний копіювальний апарат продовжує простоювати, книжкова продукція не завозиться та директорка оновленого «Сяйва» Людмила Волкова, не маючи аргументів щодо своєї бездіяльності, переховується від журналістів.

Під час роботи круглого столу професіоналами та експертами книжкового бізнесу України був сформований перелік невідкладних дій, адресований новій команді «Сяйва книги», які мали б «вирівняти» діяльність книгарні та зробити з неї зразковий об’єкт культурного спрямування.

7 грудня голова комісії Київради з питань культури та духовності Олександр Бригинець передав голові КМДА Олександру Попову перелік дій в письмовому вигляді щодо покращення роботи книгарні, напрацьований експертами на круглому столі:

  1. 1. Підготувати, оприлюднити та захистити перед культурною спільнотою бізнес-план та концепцію діяльності оновленої книгарні – «Сяйво книги».
  2. 2. Набрати професійну команду, яка не тільки знатиме, на якій полиці які книжки складені, але й зможе зацікавити покупців, порадити якісне видання і грамотно провести зустріч письменника з читачем.
  3. 3. Налагодити співпрацю з українськими видавництвами щодо постачання книжкової продукції вітчизняного виробництва та максимально представити українську книгу, адже це має бути мережа саме української книги, тоді, принаймні, буде виправдане те, що вона фінансується за рахунок бюджетних коштів міста.
  4. 4. Перетворити магазин на культове місце зустрічі «читач – книга – письменник». Проводити книжкові презентації, зустрічі з письменниками, діячами культури тощо.
  5. 5.  Створити веб-сайт книгарні і вже через нього вести Інтернет-торгівлю плюс он-лайн консультації про нові книжки.
  6. 6. Муніципальна книгарня має ініціювати безкоштовне розміщення рекламних матеріалів про українські книжки та події  книжкового світу в муніципальних ЗМІ.
  7. 7. Книгарня має бути відкритою. За її повернення боролося багато громадян. Тому вони мають знати, скільки грошей з бюджету міста виділено на книгарню і як вона їх витрачатиме.
  8. 8. Повернути диво-машину – копіювальний апарат Xerox постачальнику та надалі не витрачати безглуздо гроші громади Києва.

Учасники круглого столу на чолі з бюро журналістських розслідувань «Свідомо» вже за місяць проводитимуть ревізію із перспективою оприлюднення результатів.

На обговоренні були присутні:  Олександр Бригинець – голова комісії Київради з питань культури та туризму, Олександр Афонін – президент Всеукраїнської асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Михайло Слабошпицький –  лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, директор видавництва «Ярославів Вал», член Опікунської ради книгарні «Сяйво книги», Ігор Степурін – директор дистриб’юторської компанії «Самміт-книга», Олена Попова – керівник відділу закупівлі  книготорговельної мережі «Читай город», Вікторія Руденок – директор з розвитку книжкового магазину «Читайка», Ніна Прибєга – директор державного видавництва “Мистецтво”, Дмитро Мойсеєнко – директор видавництва «Арій», Алла Решетнікова – заступник директора ТОВ «Книгарня «Сяйво» та інші.

Нагадаємо, що вже другий рік колишній колектив книгарні героїчно намагається повернути собі право працювати на профільній ниві та веде постійний діалог з державними структурами, Судами, ЗМІ та суспільством, намагаючись довести свої юридично обґрунтовані права на діяльність саме в цьому приміщенні. Як повідомлялось раніше – Договір на оренду приміщення книгарні «Сяйво» для ТОВ «Книгарня «Сяйво» (колишнього колективу) є легітимним та права ТОВ на оренду приміщення підтверджені науковою експертизою  Інституту держави і права ім. В.М.Корецького.

Друг Читача