Мар’яна Савка закликає депутатів схаменутися

Головний редактор “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка закликає народних депутатів припинити просування у друге читання закону “Про національний культурний продукт”. Документ пройшов перше читання у парламенті у червні цього року.

“Закон дуже суперечливий і абсолютно вбивчий для видавничої галузі, тому що пропонує сертифікацію книг для визначення, що це національний продукт. Причому там для цього дивні вимоги: щоб автор, художник, редактор були громадянами України. Я дивуюся, що тільки видавці почали бити на сполох”, – зазначила письменниця.

Видавці готуються обговорити законопроект з депутатами під час круглого слоту у вересні.

“Наслідки дії цього закону можуть бути катастрофічні. – припускає Мар’яна Савка. – Це черговий регуляторний механізм. Зараз в Україні діють пільги по ПДВ на видання українських книжок. Але цей закон вносить юридичну колізію, тому що за ним пільги матиме той національний продукт, який отримає сертифікат вищої категорії. А ще ж є середня категорія й базова. То це чиновники будуть визначати, якого рівня моя книжка — вищого, середнього чи базового? Це нонсенс. Якщо я запрошу до співпраці литовського чи мексиканського художника, то це не вважатиметься українським національним продуктом?”

Письменниця переконана, що захистити український ринок він напливу зокрема російської літератури можна лише підвищенням в’їздного мита і квотами.
Gazeta.ua