Стус залишився Героєм

Вищий адміністративний суд визнав законними укази президента про присвоєння звань Героїв України Василю Стусу та Володимиру Івасюку.

За словами донецького адвоката Володимира Оленцевича, він отримав постанови, якими залишено без змін рішення Донецького апеляційного адміністративного суду, якими раніше було відмовлено в задоволенні позовів Оленцевича щодо указів про присвоєння Стусу і Івасюку звання «Герой України».

«Протягом більш ніж двох років це провадження залишалося без руху. І тільки 9 листопада 2011 Вищий адмінсуд остаточно залишив мій позов по Стусу без задоволення», – сказав Оленцевич.

За його словами, після того, як Донецький апеляційний адмінсуд відхилив його апеляційну скаргу, він подав касаційну скаргу до Вищого адмінсуду, який 8 жовтня 2009 року ухвалив відкрити провадження за цим позовом.

«Точно так, протягом двох років, ця справа залишалася без руху. І тільки 29 листопада 2011 року Вищий адмінсуд поставив крапку і залишив мій позов без задоволення», – сказав Оленцевич.

Коментуючи постанови суду, Оленцевич заявив, що вони викликають у нього «певне здивування».

«Абсолютно аналогічні мої позови по Степану Бандері та Роману Шухевичу були задоволені», – нагадав адвокат, уточнивши, що позови по Бандері, Шухевичу, Стусу і Івасюку розглядали різні склади суддів.

«Виходить, що Вищий адмінсуд прийняв цілком протилежні рішення з абсолютно аналогічним речам», – заявив Оленцевич.

У той же час він визнав, що «раз ці рішення остаточні, значить, вони правильні».

Коментарі