Українська програма підтримки книги досі живе п’ятирічками, а українську книгу за кордоном не знають

 

Українську літературу досі мало знають у Європі, бо в Україні немає державного органу, який би опікувався просуванням книги за кордоном. При цьому Міністерство економіки відхилило концепцію популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання, як говорить директор асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О. Афонін:

– Концепцію, яка передбачає виділення на цю сферу 1,5 мільярда гривень за 5 років, відхилили під приводом, що вона непотрібна, невчасна і обтяжлива для держави.

Натомість начальник Департаменту видавничої справи і преси Державного комітету телебачення та радіомовлення Олексій Кононенко стверджує, що зараз діє програма до 2013 року, а наступну, зі своїми поправками, уряд ухвалить невдовзі:
– На сьогодні залишається діяти та програма, яка була. Закінчиться п’ятирічка – буде нова. Але, окрім того, є ще державна програма виставкової діяльності. За цією програмою ми беремо участь у виставках у Мінську, Ашгабаті, Франкфурті, Тегерані, Варшаві. Також ми проводимо дві міжнародні виставки в Україні. Крім того, є державна бюджетна програма «Українська книга», – розповідає урядовець.

Наразі українські видавці змушені практично самотужки просувати українську книгу, вони вже не сподіваються на підтримку держави, говорить відомий у світі український письменник Андрій Курков:

– Естонія має свій інститут книжки державний, Литва, де населення таке, як у Києві, або вже й менше, – має свою інституцію державну, Латвія має. Вони видають щопівроку синопсиси чи каталоги власної літератури англійською мовою і закидають ними всі видавництва всього світу. І це при тому, що в жодній із цих країн зараз немає яскравих прозаїків. А в Україні такої установи нема, і про неї ніхто нічого не знає.

 

За матеріалами Радіо «Свобода»