Завтра за стіл у КМДА сядуть книжники

Круглий стіл: «Перспективи розвитку книготорговельної інфраструктури Києва»

Час та дата проведення: 02.12.2011 (п’ятниця) об 15:00 (4 поверх, актова зала)

Місце проведення: Київ, вул. Хрещатик, 10, Київська міська державна адміністрація (актова зала)

Ініціатори: Громадянська служба «Свідомо»

За підтримки: Комісії з питань культури та туризму при КМДА

Інформаційне супроводження: книжковий портал «Буквоїд»

За період незалежності України відбувся перерозподіл сил на книготорговельному ринку України. Скорочення державних галузевих книгарень швидко звільнило нішу та призвело до стрімкого розвитку приватного бізнесу. Цей процес виглядає абсолютно природнім завдяки скороченню програм державної підтримки галузі та, в той же час, збільшенню зацікавленості з боку як вітчизняних, так і зарубіжних інвесторів. Але сьогодні книготорговельний сектор України, порівняно з європейськими країнами та Росією, навіть в кризових умовах, розвивається доволі динамічно, особливо це стосується міст-мільйонників. Приватні оператори ринку активно поширюють мережі книжкових супермаркетів, деякі досвідчені видавничі підприємства відкривають власні книготорговельні структури, міні-магазини, кіоски та представництва в місцях зосередження цільової аудиторії. Потужні структури, виходячи за межі власних об’єктів, представляють книжкову продукцію на базі гіпер- та супермаркетів. Й дуже показовим та прогресивним на фоні динаміки приватного бізнесу виглядає бажання представників міських адміністрацій повернути українцям можливість купувати книжки в муніципальних книгарнях. Логічно, що ініціатива даного експерименту реалізовується в столиці.

У перших числах листопада Голова КМДА презентував киянам амбітний проект муніципальної книгарні «Сяйво книги» (реалізований на місці книгарні письменників «Сяйво») з перспективою розвитку потужної муніципальної мережі спеціалізованих, обладнаних сучасною друкарською технікою магазинів книги, які складатимуть конкуренцію приватним структурам та нададуть книголюбам столиці широкий вибір книжкової продукції. Дана ініціатива демонструє зацікавленість київської влади до розвитку галузі, особливо в контексті підготовки столиці до Євро-2012.

У рамках розвитку культурологічного осередку як Києва так й України в цілому постає питання об’єднання зусиль лідерів книготорговельного бізнесу задля зміцнення позиції книги в національному суспільстві. Тож, враховуючи необхідність збереження культурологічних надбань на посилення динаміки розвитку книжкової галузі, громадянська служба «Свідомо», заручившись  підтримкою Комісії з питань культури та туризму при КМДА, ініціює цикл круглих столів, під час роботи яких оператори галузі та представники ЗМІ зможуть:

– оцінити ємність та динаміку книготорговельного ринку України та Києва,

– обмінятись досвідом з приводу пріоритетних напрямів діяльності в напрямку поширення книжкової продукції,

– презентувати колегам новітні технології та ініціювати спільні програми та проекти,

– спільними зусиллями лобіювати інтереси та потреби галузі на рівні міської влади та максимально продуктивно розвивати книготорговельну інфраструктуру столиці.

Модератор базового круглого столу: Єгор Соболєв – редактор «Київ. Свідомо», координатор бюро журналістських розслідувань «Свідомо»

Почесні гості:

Олександр Попов – Голова Київської міської адміністрації

Олександр Пузанов – Заступник голови Київської міської адміністрації

Учасники:

Олександр Бригинець – Голова комісії Київради з питань культури та туризму

Віктор Баранов – Заступником голови Опікунської ради голову Київської організації Національної спілки письменників України, письменника, лауреата мистецької премії «Київ» у галузі художньої літератури ім. Є. Плужника

Олександр Афонін – Президент Всеукраїнської асоціації видавців та книгорозповсюджувачів

Юрій Щербак – Лауреат літературної премії ім. Яновського, український дипломат, письменник, публіцист, голова Опікунської ради книгарні «Сяйво книги»

Михайло Слабошпицький – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, директор видавництва «Ярославів Вал», Член Опікунської ради книгарні «Сяйво книги»

Катерина Сидоренко – Директор книготорговельної мережі «Книгарня Є»

Ігор Степурін – Директор дистриб’юторської компанії «Самміт книга»

Олена Попова – Керівник відділу закупівлі «Читай город»

Вікторія Руденок – Директор з розвитку книжкового магазина «Читайка»

Віталій та Дмитро Капранови – Літератори, ініціатори книжкового проекту «Книгоноша»

Олександр Горожин – Директор книготорговельної компанії «Ельга-Н»

Гості:

Представники ЗМІ, що пишуть на книжкову тематику. Оператори книготорговельного та видавничого ринків України

Акредитація за телефоном: 099 1348571