Українські поетки зайнялися ліквідацією ґендерної аварії

Вийшла у світ антологія жіночої поезії проти ґендерного насильства під назвою «Із жертв у ліквідатори». Про це порталу «Друг читача» повідомила Літературне угруповання СТАН.

Ця антологія – своєрідна художня інструкція з ліквідації ґендерного насильства в Україні, до якої увійшли есе та вірші семи авторок із різних регіонів, серед яких Галина Крук, Оксана Васьків, Олена Заславська (автор ідеї), Євгенія Баранова, Олена Руда, Маша Проніна і Станіслава Орловська.

«Часом ці тексти переступають межі пристойності, але такі кроки завжди зумовлені лише уважністю до Іншого – іншого погляду, іншої історії, іншої статі. Ця уважність до різниці є спільним місцем у текстах поеток даної антології «Із жертв у ліквідатори», назва якої має присмак аварії на атомній станції. Не спокушайтеся, ця аварія – ґендерна», – зазначено на перших сторінках книги авторкою передмови поеткою Любов’ю Якимчук.

Антологія «Із жертв у ліквідатори» найближчим часом буде презентована у Києві, Львові, Сімферополі, Харкові, Донецьку та Луганську. Також готується окремий тур Донбасом, зокрема учасники заїдуть до Добропілля, Маріуполя, Горлівки, Макіївки та Краматорська.

Упорядник антології – поет і організатор багатьох культурних акцій Ярослав Мінкін. Оформлення – художниці Уляни Биченкової. В антології використані фотографії Богдана Гуляя і роботи Аліни Клейтман. Ініціатором даного видання став Добропільський центр молоді «Добро» і Літературне угруповання СТАН. Книга видана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і проекту Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні – комунікаційний компонент».

Друг читача