Пам’ятник цензурованому за життя Олесю Ульяненку поставили в борг

Українські митці збирають гроші на пам’ятник Олесю Ульяненку, що поставили тиждень тому на Байковому цвинтарі у Києві. Збором коштів керує 37-річний письменник Михайло Бриних.

«Зібрали уже 3,5 тис гривень, – каже Бриних. – Нам потрібно 8,4 тисячі, бо архітектор Ігор Муринець робив пам’ятник у борг і мусить розрахуватися за роботу. Якби не він, нічого б не було. Сам їздив різати граніт. З проханням пожертвувати звертаємося тільки до друзів. Дають хто 100, хто 500 гривень. Депутат Олесь Доній протягом останніх трьох днів ходив з шапкою по Верховній Раді, але жоден з нардепів не відгукнувся».

Архітектор Ігор Муринець живе у Львові. Ульяненка називає своїм найкращим другом.

«Пам’ятник ще незавершений, – каже Муринець. – Залишилося облицювати внизу червоною плиткою. Я створив його композицію, поправив роботу. Основою є портрет Олеся. Його зробив скульптор Володимир Щур, якому належить Проня Прокопівна на Андріївському узвозі. Усе вийшло скромно  – вертикальна і горизонтальна плити. Навіть не підписали, що це письменник – хто знає, той знає. Дали просто ім’я і роки. Портрет вийшов неокласичний».

Нагадаємо, до роковин смерті письменника Олеся Ульяненка видавництво «Махаон-Україна» презентувало книжку «Олесь Ульяненко. Без цензури». До неї ввійшли 40 інтерв’ю, які автор дав протягом 16 років. Збірку уклав його друг, режисер Мирослав Слабошпицький.

Gazeta.ua