Ірен Роздобудько пише роман про «Беркут»

Письменниця Ірен Роздобудько працює над романом про українського спецназівця.

“Роман називається “Той, хто не стріляв”. Це буде психологічна драма молодого 30-річного чоловіка, який працює в органах охорони — спецназі. У “Беркуті”, наприклад. Мусить охороняти парламент від чорнобильців, а його мама сама чорнобилька. Пишу про складні стосунки людини, яка служить владі з людьми по той бік паркану. Дуже неоднозначні вони. Багато хто йде в академію міліції з бідності, бо там забезпечують одягом і харчуванням. Дехто свідомо йде, але не розуміє, що там насправді коїться, а кого батьки змусили.

Хочу розкрити психологію хорошої порядної людини, яка опинилася по протилежний від людей бік паркану. На Помаранчевій революції у хлопців сльози текли. Вони не всі погані, обставини так склалися. Цікаво довести його до катарсису, щоб усвідомив, що не може стріляти в свій народ. Прототипів головного героя багато. Когось конкретно назвати не можу. Книжку планую закінчити за півроку-рік”, – розказала письменниця.

2012-го вийде її нова книга “Якби”.

“У ній є все: і голодомор, і фентезі, і політика, і психологія стосунків, 80-ті роки. За жанром це психологічна проза з елементами фентезі. 3 2012 року жінка потрапляє у 80-ті й починає саму себе виховувати. Розслідує трагедію своєї родини, свого дитинства. Поспілкувавшись сама з собою, розуміє, чому вона має такий характер і життя у 2012-му”, – зазначила Роздобудько.

Gazeta.ua