Спілку письменників виживають з будинку на Банковій

З приходом до влади Черновецького податок на землю зріс зі 1200 гривень на місяць до 14 тисяч гривень. Зараз витрати, пов’язані з утриманням приміщення на Банковій, становлять близько мільйона гривень на рік.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив відомий письменник і драматург, колишній секретар Спілки письменників України Анатолій Крим.

“Хіба союз здатний платити близько 160 тисяч гривень на рік за одне тільки користування землею? Рахунки за тепло-і електроенергію (як і податки) ми платимо нарівні з тими, хто займається бізнесом, а тарифи зросли в п’ять-шість разів … Нас виживають: ви неплатоспроможні – значить, залиште будинок! “, – розповідає письменник.

На питання, чому Союз письменників виявилася неуспішною структурою, він зазначив: “Ті, хто в союзах вбачає аналогію з колгоспами, які свого часу ініціював Сталін, близькі до істини. Багато письменників і зараз живуть з відчуттям, що держава про них піклувалася і буде піклуватися: книги, гонорари, квартири, авто … Але колишні часи не повернуться! Значимість союзу сьогодні в тому, що саме тут, в будинку номер два на вулиці Банковій, зародилися Народний рух України, течії “За українську мову”, “За державу” . Зараз у НСПУ 1800 членів. Думаю, ми ще маємо певний авторитет в українському суспільстві “.

Крим повідомив також, що Спілка отримує певну суму з держбюджету. “Її можемо використовувати на зарплатню, а також на основні заходи (шевченківські свята, літературні збори в областях). Фінансуємо газету” Літературна Україна “. Нашу діяльність перевіряє КРУ. А ось зароблені кошти використовуємо так, як вважаємо за потрібне. Союз здає в оренду деякі площі, потім секретаріат надає письменникам (за їхніми заявами) матеріальну допомогу (за останні два роки загальна сума допомоги становить 77 тисяч гривень). Зокрема, підтримали журнал “Київ” (редактор Віктор Баранов) ”

Podrobnosti