Микола Вінграновський побрехеньки вигадував на ходу – Леонід Талалай

Поет Леонід Талалай товаришував з письменником Миколою Вінграновським. За його словами, він був поганим рибалкою й любив розказувати побрехеньки.

«Ми з ним добрі друзі були, часто разом рибалили. Я починаю намети ставити, вогнище розводити. А Микола – аристократ, до такої роботи не принижувався. У нього пальця одного не було, то він ні вузла зав’язати добре не міг, ні дров нарубати. Просить: зроби мені вудку, вчепи мені черв’яка. Рибалка був нікудишній. Сяде на березі й розглядає квіти, а на поплавок не дивиться», – розказав Талалай.

Історії вигадував на ходу.

«Любив побрехеньки розказувати і так входив у роль, що сам починав собі вірити. Вигадував на ходу, ніколи не мав заготовок. Якось їздив із ним до Сіверськодонецька виступати перед місцевими письменниками. Головою літоб’єднання там був Йосип Курлат. Микола розійшовся й розказує, як виступав у Римі на симпозіумі слов’янських мов. Мені стало цікаво, бо не пригадую, щоб той у Римі був. Та й не філолог він, щоб на таких симпозіумах виступати. Розповідає, що на виступи кожному відводили по 20 хвилин. А коли його час прийшов, він так розкочегарився, що годину говорив. Йосип не витримав і каже при всіх: «Коля, нє п…ді». Коли всі студенти взяли в нього автографи, Микола підійшов до Йосипа й каже:  «Ти мене так обломав, я ж новелу розказував», – зазначив поет.

Gazeta.ua