Перекладацька премія імені Кочура розміром в 11 тисяч гривень знову поїхала до Львова

17 листопада у бібліотеці Національного музею літератури України було оголошено лауреата щорічної літературної премії імені Григорія Кочура. Комітет з присудження премії нагородив грамотою лауреата від Міністерства культури і туризму, а також премією в 11 820 гривень Роксолану Петрівну Зорівчак.

Премія за постановою Кабінета Міністрів України дається щороку «з метою відзначення заслуг громадян за визначні здобутки у галузі поетичного художнього перекладу та перекладознавства» та присуджується до дня народження відомого перекладача – 17 листопада у розмірі дванадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Почесними грамотами були також нагороджені учасники конкурсу Всеволод Іванович Ткаченко та Володимир Олександрович Панченко та усно відмічені такі перекладачі, як Олена Росаліна та Микола Шостак.

Під час церемонії нагородження звучала музика, оскільки, як зазначив заступник голови журі, «Кочур був великим аматором музики». Також декламувалися сонети самого Григорія Кочура.

Нагадаємо, що це вже друге присудження премії, яку 2010 року отримав відомий перекладач Андрій Содомора.

Довідка:

Роксолана Петрівна Зорівчак народилася у Львові 8 листопада 1934 р. Заслужений працівник освіти України, академік Академії наук вищої школи України та член Президії АН ВШ України, професор Львівського національного університету імені Івана Франка, дійсний член та член Президії Наукового товариства імені Шевченка, член Національної спілки письменників України, лауреат нагород Ярослава Мудрого та Святого Володимира в галузі науки і техніки АН ВШ України.

Друг читача

  • Pasochka

    І за що саме дали цю премію?

  • Artem

    Хотів би придбади книгу п. Зорівчак і п. Содомори, … І М. Зерова, і М. Йогансена, і Ю. Клена і М. Вінграновського. Чому б не організувати виставку українських книг і зустрічі з письменниками в НКЦУ в Москві?