Щаслива дата для книгарні «Сяйво»

Щаслива дата (11.11.11) не дозволила Олександру Попову відібрати книгарню «Сяйво» у трудового колективу, отже боротьба за законну оренду приміщення книгарні «Сяйво» триває. Про це книжковому порталу «Друг читача» повідомляє адвокат ТОВ «Книгарня «Сяйво» Олег Король.

11 листопада 2011 року ТОВ «Книгарня «Сяйво» отримало постанову Київського Апеляційного Господарського Суду у справі 6/217, у якій ідеться про те, що ТОВ «Абріль Студіо» та ТОВ «Українська книга» не є власниками приміщень, розташованих по вул. Червоноармійська, 6, а тому питання оренди вказаного приміщення не має до них жодного відношення і вони не є належними відповідачами.  Водночас, Суд зафіксував право ТОВ «Книгарня «Сяйво» на звернення з позовом до належного відповідача. І тут стає очевидним суперечність рішення колегії, яка потрапила під адміністративний тиск Голови апеляційного господарського суду Віталія Корсака.

ТОВ «Книгарня «Сяйво» подало касаційну скаргу на рішення Київського Апеляційного Господарського Суду та долучило до скарги висновок Ради науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України щодо визначення терміну на який подовжується договір оренди комунального майна: Відповідно до ч.3 ст. 205 ЦК України та ст. 764 ЦК України та ч.2 ст.17 Закону «Про оренду державного та комунального майна» способом зовнішнього волевиявлення сторін договору оренди щодо продовження його дії є мовчазна згода. Тому зміни до договору оренди щодо подовження його строку відповідно до ст. 764 ЦК України та ч. 2 ст. 17 Закону «Про оренду державного та комунального майна» вважаються внесеними шляхом мовчазної згоди сторін договору, а отже не існує необхідності приймати рішення суду щодо внесення змін до договору оренди, оскільки відповідно до ст. 651 ЦК України у такому випадку договір оренди №12041, 30040 нежилих приміщень №1 по №15 (групи приміщень №22), з №1 по №7 (групи приміщень №29), (в літ. А) загальною площею 363, 80 кв. м, (за адресою: м. Київ, вул. Червоноармійська (Велика Васильківська),6 вважається змінений за згодою двох сторін і продовжений (поновлений) на той же строк, на який він був укладений.