У «Змаганні глюків» перемогло оповідання Олега Шинкаренка «Щелепи Пугачової»

На виставці «Медвін. Книжковий світ» відбулася прозова акція українських письменників-сюрреалістів «Змагання глюків-2», на якій перемогло оповідання Олега Шинкаренка «Щелепи Пугачової».

Захід проходив під гаслом «Глюк бувають у кожного!», і на ній письменники намагалися довести, що естетика сюрреалізму взагалі дуже характерна для молодої української прози. Глядачів у цей час страшенно глючило від їхніх текстів.

У тексті Олега Шинкаренка Алла Пугачова виявилася 16-метровим монстром, на якого перетворилася після розвалу Радянського Союзу. Після того, як в судомах її тіла загинув Філіп Кіркоров, російський президент Володимир Путін змушений був призначити нового чоловіка для національної святині. Цей сюжет вибився у лідери на вільному і відкритому голосуванні глядачів.

Друге місце отримав Сашко Стусенко за оповідання про викладача, який одного разу побачив буденну реальність третім оком, що не встигло закритися після нічного сну. Третє – Марина Соколян з текстом, у якому мандрували Він, Вона і Воно.
Модератор та авторі ідеї заходу Артем Захарченко запевнив: «Молода українська проза довго шукала свою питому стилістику, аж поки та сама не знайшлася. У багатьох із нас у творах є естетика сюрреалізму, яку, правда, дехто вважає ближчою до абсурдизму. Це недаремно». Це вже друга акція під брендом «Змагання глюків». На першій, у вересні під час «Форуму видавців у Львові», переміг Сашко Стусенко.

“Буквоїд”