Письменник Антон Кушнір розповів, як порушував закон

kЦьогорічний дипломант літературного конкурсу «Коронація слова» Антон Кушнір був колись дрібними хуліганом. Він з радістю ходив на акції протесту та розмалював стіни будинків графіті

Молодий письменник з Києва Антон Кушнір презентував вінничанам свою першу книжку. Вона називається «Urban Strike», і присвячена міській культурі екстриму.

Автор – дипломант літературного конкурсу «Коронація слова» – сам довгий час «варився» серед молоді, яка шукає пригод на свою голову.

– Коли ти береш до рук балончик з краскою чи йдеш на мітинг, отримуєш величезну дозу адреналіну, – каже Антон Кушнір. – Кожен раз ти можеш «нарватися» на міліціонера. Кожен раз ти хочеш щось сказати людям, висловитися проти системи, щось змінити. Ти уявляєш себе героєм. Адже всі мовчать, а ти щось робиш. Інша річ, що не завжди це виходить конструктивно, а хтось ходить на акції протесту, не маючи уявлення навіщо.

Деякі критики називають книжку «Urban Strike» підлітковою. Адже її герої лише й думають, як ще можна розважитися на черговій акції протесту. Але, насправді, це твір про пошук себе у цьому світі.

– Ми виростаємо, вивчаємося, знаходимо роботу і опиняємося у пастці, – каже Антон Кушнір. – Начебто ти сам обрав свій шлях. Але всі твої дні одноманітні. Прокидаєшся, йдеш на роботу, сваришся з начальством, обідаєш. Після роботи йдеш з друзями випити по пляшці пива, приходиш додому, засинаєш. Одного дня розумієш: твої мрії, прагнення, очікування існують окремо від тебе. А ти як біоробот, займаєшся тим, що потрібно робити, аби продовжувати своє існування. І ти розумієш, що треба з цим щось робити. Культура міського екстриму – це один зі способів знайти себе.

“20 хвилин”