«Сяйво» підмінили «Сяйвом книги» та відкрили під протести (відео)

9 листопада під вигуки «Банду – геть!» голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов разом із Іваном Драчем у приміщенні колишньої крамниці «Сяйво» відкрили КП «Міський магазин», який відтепер буде називатися «Сяйво книги».

Протестували проти відкриття магазину представники громадськості та співробітники «Сяйва». На їх думку, міська влада незаконно припинила із ТОВ «Книгарня «Сяйво» договір оренди.

Українські письменники увійдуть до Опікунської ради книгарні “Сяйво книги”.

Про це повідомив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов під час відкриття так званої оновленої книгарні.

“Ми запросили усіх письменників, яким не байдужа доля української книжки, стати членами Опікунської ради книгарні”, – наголосив Попов.

Також він зазначив, що книгарня “Сяйво книги” – це один із символів міста, осередок культури, і вона належить киянам.

За словами голови КМДА, у книгарні, першочергово, будуть представлені книги українських видавництв, та наголосив, що керівництво робитиме усе, аби “Сяйво книги” став справжнім осередком культури та спілкування українських письменників з читачами, зокрема, студентською молоддю.

Нагадаємо, у вересні 2009 року Шевченківська райрада продала книгарню приватній фірмі “Абріль-студіо”, а на початку 2010 року її захопили рейдери. 17 травня 2011 року Господарський суд міста Києва за позовом ТОВ “Книгарня “Сяйво” прийняв рішення на користь територіальної громади міста та повернув приміщення книгарні до комунальної власності. 28 липня державний виконавець не зміг потрапити до приміщення магазину для зачитування рішення.

Згодом Київська міська державна адміністрація вирішила створити у цьому приміщенні муніципальний книжковий магазин.

Gazeta.ua та “Буквоїд”