Антологію діагнозів у німецькій літературі презентовано українською

У Києві презентували збірку творів сучасної німецької літератури. Український читач тепер має змогу подивитися на процес об’єднання Німеччини очима німецьких письменників.

«Антологія діагнозів, поставлених німецькій нації на рубежі двох визначальних для неї епох: до зруйнування муру і після», – йдеться в анотації до збірки текстів сучасних німецьких авторів. Як наголошують ініціатори проекту, попри те, що падіння Берлінського муру ознаменувало припинення холодної війни, об’єднання країни виявилося дуже складним процесом. Зміна політичного устрою, потреба перегляду повоєнного минулого, сучасні конфлікти та труднощі адаптації створили нову літературу – полемічну, сатиричну, авангардну, соціально- й самокритичну.

І от тепер український читач отримав унікальну можливість особисто познайомитися принаймні з уривками творів цілої низки німецьких письменників, які звернулися у своїй творчості саме до цього історичного періоду. «Вертиголов та інші політичні тварини» – так називається антологія, яку днями презентували в Києві видавництво «Грані-Т», літературно-мистецький журнал «Простори» та Ґете-Інститут.

Десять авторів – десять перекладачів

Як розповіла у розмові з Deutsche Welle, одна з упорядниць книги Неля Ваховська, на читача чекають абсолютно різні тексти – від іронічної літератури з «трішки хтивими обертонами» Лотара Куше до дуже серйозної та інтелектуальної прози Райнгарда Їрґля або Каті Ланґе-Мюлер. Загалом антологія охоплює десять авторів, над роботами яких працювали десять перекладачів. Уривки творів супроводжують фахові коментарі літературознавців. А ще упорядниця пишається дотепними ілюстраціями художника Анатолія Бєлова, вважає, що це теж приверне увагу читача.

Антологія вийшла в рамках перекладацького проекту Ґете-Інституту «Німечина у вирі (Возз΄)Єднання». За словами упорядниці, «Вертиголов…» є своєрідним лакмусовим папірцем, інструментом, за допомогою якого можна порівняти сучасну Німеччину з Німеччиною кінця 80-х – початку 90-х років ХХ століття, а також порівняти складні суспільні та політичні зміни після падіння Берлінського муру з подібними процесами в Україні.

Dw-world.de