Директором книгарні «Сяйво» стала начальниця компанії з переробки металобрухту

Учасникам книжкового ринку відома його щільність та згуртованість, і зрозуміло, що всі активно діючі оператори добре знайомі й всіляко підтримують один одного. Тож не дивно, що маючи гучний інформаційний шлейф,  книгарня «Сяйво»  притягує до себе багато різнопланової інформації, в тому числі й із «ворожого стану».  Протягом останніх декількох місяців до мене зверталось багато фахівців книжкового ринку, в першу чергу з приводу консультації про те, що ж насправді відбувається в книгарні «Сяйво»?  Одна з них – пані, яка мала свій маленький книготорговельний бізнес на Петрівці й також колись працювала в КМДА в рекламному відділі. Збентежена колега розповіла про активні пропозиції, що надходили з боку одного із заступників Голови Київської міської адміністрації з  приводу працевлаштування в  структурі «Муніципальний магазин» (читати КИЇВРИБА) . З її слів відомо, що нібито до неї звертались по 100 разів на день і вимагали зайняти посаду  директора  КП  з доволі «переконливим аргументом»: « Що заробите,  те й буде ваше».  Особливо її вразила відсутність у роботодавця запитань на кшталт досвіду та  наявності професійної освіти. Перемовини тримали 10 днів, і  врешті вона відмовилась, розуміючи,  що керівна посада гарантуватиме їй багато клопоту з державними інстанціями та юридичну відповідальність за стан справ на підприємстві, про структуру та профіль діяльності  якого  чіткого уявлення роботодавець не мав.

Пізніше   до мене телефонували представники видавничих та книготорговельних організацій і розповідали про регулярні звернення чиновників  КМДА, які працюють на різних рівнях влади, в структурних підрозділах тощо.  Від заступника голови Леоніда Новохатька  до маленьких клерків КМДА  просили знайти фахівців для оновленої книгарні. Найцікавіше, що претендент на директорське крісло таки знайшовся у видавництві «Веселка», а саме: свіженький парубок 1939 року народження, який пройшов декілька атестаційних співбесід і навіть потрапив на останню, вирішальну,  до самого Голови КМДА… Кандидатура була відхилена. Мабуть, Олександру Попову тяжко далося рішення про відсторонення 72-річного парубка від запуску потужного проекту «Муніципальний магазин» з позиції start-up. Швидше за все приміщення книгарні має для Київської адміністрації  неабияке стратегічне значення, враховуючи,  що сам Голова проводить співбесіди з потенційними її робітниками (!)

Мене насправді шокує відмова від власних офіційних обіцянок Попова та Пузанова про стовідсоткове працевлаштування колективу книгарні «Сяйво», який  2 листопада побував на прийомі у виконуючого обов’язки начальника Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення Станіслава Голубова  й отримав пропозицію взяти участь у конкурсі на заміщення вакансій у «Муніципальному магазині» на загальних для всіх бажаючих засадах.   До речі, директор для КИЇВРИБИ таки знайшовся:  в конкурсі перемогла пані Волкова,  яка характеризується як дуже ділова жінка, що обіймала керівну посаду в компанії з переробки металобрухту.

Цікавим буде еклектичне поєднання рибного контенту «Муніципального магазину» з присмаком шкребу металобрухту від Повова&Пузанова&Волкової.

 

Громадський захистник книгарні «Сяйво»

Костянтин Клімашенко