15-річний український письменник лікує казками

Книгу «Напитися шоломом» презентував 15-річний вінничанин Анатолій Гайструк. Книга вийшла українською та англійською мовами. Цей твір переміг у Всеукраїнському літературному конкурсі на кращу казку про музейний експонат. На обкладинці – одна з картин Анатолія «Земля благословенна».

Анатолій Гайструк третій рік працює над ідеєю застосування арт-терапії в Україні. У 2010-му хлопець написав та захистив наукову роботу по цій темі у Малій академії наук України. Є стипендіатом Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». Свою зацікавленість арт-терапією пояснює тим, що сучасні медики необдумано призначають жмені ліків, які крім лікувального ефекту завдають шкоди організму.

«Арт-методика не передбачає використання спеціальних ліків чи устаткування, є доступною кожному і не має жодної побічної дії, – пояснює хлопець. – Ідея заснована на лікуванні живописом, музикою, ліпленням, ткацтвом, казкою і, не зважаючи на свою доступність, досі не має широкого застосування в Україні».

Торік Анатолій проводив на Кіпрі курси із малювання та ткацтва гобеленів для дітей, яким немає аналогів в усьому світі. В цьому році більше своєї уваги хлопець приділив казкотерапії, для цього написав та видав свою першу казку.

«Ідея виникла, коли побував у Новгород-Сіверському музеї «Слово о полку Ігоревім», там приміряв шолом із експозиції музею. Пізніше використав цей задум в тексті казки. В ній розказується про трьох друзів, моїх однолітків, які одягнувши шолом, переносяться із сучасності у часи Київської Русі».

Розповідаючи про ефект від казкотерапії, Анатолій згадує як в дитинстві його мама читала на ніч казки.

«Вночі після того мені завжди снилися гарні сни. Я хочу використати той ефект для того, щоб допомогти людям. Бо ж поринаючи у світ казки, людина повністю розслабляється. І у світі своїх фантазій, хоч на короткий час лишається у стані гармонії з собою».

До видання додається диск із піснями, автором яких є матір хлопчика — доктор медичних наук Наталя Гайструк. Хлопець каже, що мама допомагає йому у роботі.

«Вона планує мій день, контролює, щоб я не витрачав час марно. Телефон використовую тільки для дзвінків, в ігри на комп’ютері не граю. Для мене приклад — мій дідусь, він відомий на всю Україну акушер-гінеколог, його теж звати як і мене Анатолій Гайструк».

Gazeta.ua

  • Lapki

    “Торік Анатолій проводив на Кіпрі курси із малювання та ткацтва гобеленів для дітей, яким немає аналогів в усьому світі” – в чому ж унікальність дітей? :))

    • O.Marko

      Може нема аналогів курсам?!