Перша перемога «Літературної збірної України»

Першу історичну перемогу нарешті здобула «Літературна збірна України» на чолі із капітаном Сергієм Жаданом. У запеклій та безкомпромісній боротьбі з рахунком 6:1 була обіграна збірна музикантів Дніпропетровська. Гра проходила 27 жовтня і була присвячена презентації збірки «Письменники про футбол. Літературна збірна України» у Дніпропетровську.

Перша звитяга прийшла до письменників лише у четвертій за ліком грі. Дебютну гру «Літературна збірна України» програла з рахунком 3:6 львівським читачам, другої поразки зазнали від харківських музикантів 1:3, у неперевершеній грі з Літклубом «Маруся» була зафіксована бойова нічия 7:7, при тому, що після першого таймі рахунок був 6:1 на користь «Марусі». Із музикантами Дніпропетровська гра одразу розпочалась з запеклої та жорсткої боротьби. Вже дещо зіграна збірна письменників спробувала одразу захопити ініціативу – дніпряни в свою чергу намагались побільше контролювати м’яч на своїй половині поля. Далі події розвивалися дуже швидко – чотири м’ячі підряд побували у сітці музикантів і на перерву команди пішли вже з розгромним рахунком 4:0 на користь письменників. У другому таймі  «Літературна збірна України» забивши ще два м’ячі пропустила в свою чергу тільки один, і довела таким чином гру до логічної перемоги 6:1. Після матчу укладач збірки «Письменники про футбол. Літературна збірна України» Сергій Жадан зазначив: «У нас нарешті перша офіційна перемога, добре, що вона здобута саме у Дніпропетровську, хоча гра проходила дуже запекло. Надалі у нас є така ідея – провести літературно-футбольний фестиваль за участі літературних збірних Німеччини, Польщі та Росії».

 

Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Макс Кідрук, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Владімір Сергієнко, Сашко Ушкалов, Олександр «Фоззі» Сидоренко, Артем Чех – саме такий склад має збірка «Письменники про футбол. Літературна збірна України». Антологія містить «футбольну» прозу одинадцяти сучасних українських письменників, кожен з яких пропонує своє розуміння «гри мільйонів», добираючи свої слова — серйозні й сентиментальні, веселі й абсурдні. Ці розповіді є настільки різноманітними та несподіваними, наскільки різноманітним та несподіваним може бути сам Футбол.