Визначено переможців конкурсу сценічних читок фестивалю «Тиждень актуальної п’єси»

Фінансування в розмірі 15 000 грн. отримали три п’єси: Тетяна Киценко «Три Ніцше», Євген Марковський «Вбити підара» (з минулого фестивалю, що відбувся у Києві в квітні) та Віра Маковій «Буна». Тексти вже в контакті і роботі з театрами та режисерами.

Також члени журі відмітили тексти які їм особливо сподобалися, але в трійку лідерів не війшли: Катерина Бабкіна «Час комах»,  Ден Гуменний «Село. Еволюшн» та «Надія», Марися Нікітюк «Дачі», Сашко Брама «Свиняча печінка».

Журі та організатори фестивалю відзначили героїчну та дуже майстерну роботу деяких учасників сценічних читок, зокрема: Станіслав Жирков, режисер з театру «Відкритий погляд», був нагороджений премією «улюблений режисер», а акторка Євгенія Гладійбула нагороджена премією «улюблена акторка». Станіслав Жирков поставив 9 зразкових читок, Євгенія Гладій також прочитала в великій кількості п’єс, демонструючи зразкову акторську майстерність. Наразі Євгенія Гладій по завершенню фестивалю поїхала до Литви, де за її участі планується прем’єра п’єси  Анни Яблонської «Язичники».
Надалі в рамках проекту вестиметься робота над постановками, до грудня планується показати якщо не повноцінні вистави, то принаймні ескізи. Конкурс українських п’єс на Третій драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси» вважається відкритим від сьогодні. Деталі конкурсу будутьоголошено пізніше.

Другий драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси» відбувавсяв київських театрах з 22 по 30-е жовтня. Мета фестивалю – стимулювання та розвиток сучасної української драматургії, пошук нових авторів та текстів для театру. Також в цілі проекту входить зорганізувати ознайомлення потенційних постановників, режисерів, художніх керівників, директорів театрів та глядачів з драматичними текстами, які існують на сьогодні у вітчизняному просторі. Цього разу київським глядачам та професіоналам театру були запропоновані тексти не лише українських сучасних авторів, а й найкращі здобутки нової драматургії Польщі, Росії, Сербії та Грузії.

«В Україні є багато талановитих авторів, з якими з багатьох причин театри не мають змоги діалогу. Фестиваль п’єс, які йдуть в відкритому показі врежимі акторсько-режисерських читань покликаний донести нову хвилю драматургії не лише до театрів, але й до публіки» – стверджують організатори фестивалю.  Українські твори, що були представлені в рамках фестивалю, відбиралися частково конкурсним шляхом.Організатори конкурсу та компетентне журі, що складається з театральних критиків, режисерів, драматургів та акторів впродовж двох місяців приймали тексти п’єс українських авторів до участі в конкурсі. Так був сформований рекомендований до розгляду режисерів список п’єс. Режисери, що брали участь вфестивалі, обрали в режимі «хто перший» собі тексти, читки яких вони зі своїми акторами і підготували до початку «Тижня актуальної п’єси». За результатами проведених читок і були обрані три п’єси-переможиці, які отримали можливість сценічного втілення на київській сцені та фінансування.

“Буквоїд”