70-річний поет став президентом Ірландії

70-річний поет Майкл Хіггінс виграв президентські вибори в Ірландії. Згідно з попередніми даними, під час голосування він набрав 39,57 відсотка голосів. Найближчому конкурентові Хіггінса, бізнесменові Шону Галлахер, вдалося отримати 28,5 відсотки.

Третє місце дісталося колишньому учасникові воєнізованих формувань і заступнику глави уряду Північної Ірландії Мартіну Макгіннесу. Обидва суперники Хіггінса вже визнали свою поразку і привітали нового президента з перемогою.

В Ірландії Хіггінс більш відомий під ім’ям Майкл Ді (його повне ім’я – Майкл Д. Хіггінс). Він народився в 1941 році, займався політикою ще зі студентських років. Хіггінс працював в ірландському сенаті і був мером міста Голуея. У 1993 році майбутній президент отримав пост міністра у справах мистецтв в уряді Ірландії. Він також відомий як автор віршів, прози і сценаріїв для телефільмів.

Хоча фаворитом президентських перегонів довгий час вважався Галлахер, але його позиції ослабли після невдалих дебатів з Макгіннесом. Нагадаємо, що глава Ірландії обирається строком на сім років.

Pravda.ru