Оксана Забужко очолила журі кінофестивалю «Молодість»

22 жовтня у Києві розпочався кінофестиваль «Молодість». Подія відкрилася у кінотеатрі «Київська Русь» стрічкою польського кінорежисера Єжи Гофмана «Варшавська битва 1920». Сам режисер приїхав до Києва, аби зустрітися з глядачами і дати майстер-класи для молодих режисерів.

«Цього року буде багато польського кіно, – каже генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі. – Ми покажемо реставровану копію польської класики фільм «Маня. Історія працівниці тютюнової фабрики»  1922 року. У фільмі знялася польська, а пізніше американська зірка Пола Негрі. Показ відбудеться під живу музику Вроцлавського академічного оркестру. Також представимо польську документальну і анімаційну програми».

У позаконкурсній програмі покажуть українські прем’єри, фільми з німецькомовних країн та французькі короткометражки.

«У конкурсі візьмуть участь студентські фільми, а також дебютні короткометражні і повнометражні стрічки, – каже програмний директор «Молодості» Денис Нікітенко. – В Українському конкурсі покажемо 21 фільм. Серед них будуть також українські стрічки, зроблені у ко-продукції з Індією чи Німеччиною».

Журі фестивалю очолила письменниця Оксана Забужко. Основні покази пройдуть у кінотеатрі «Київ». «Молодість» закінчиться 30 жовтня.
Gazeta.ua