«Муніципальний магазин» відкриють замість «Сяйва» вже за пару тижнів

Під час прес-конференції, що проходила в приміщенні Київської міської адміністрації, заступник голови КМДА Олександр Пузанов охоче ділився з журналістами планами нової адміністрації щодо історії славетної книгарні «Сяйво»,  точніше її завершення, зауваживши про те, що вже 6 листопада за адресою книгарні відкриється «МУНІЦИПАЛЬНИЙ МАГАЗИН» (інша назва). Новостворений магазин торгуватиме власноруч «спеченими» книжками, що виготовлятиме заморська диковинка Espresso Book Machine, яка буде придбана за кошт муніципального бюджету. Вартість диковинки складає 118 тис. доларів США, але для України вона коштуватиме дорожче, через митні збори, які фахівці оцінюють в суму понад 500 тис. гривень.

Вартість будь якого видання, виготовленого «чудом іноземної техніки» складатиме в середньому 60-70 грн та «Муніципальний магазин» відраховуватиме по 8 грн з кожного проданого з них в якості авторського гонорару письменникам, твори яких замовлятимуть відвідувачі магазину.

На «журналістський шабаш», де зібралося понад 80% комерціалізованих КМДА журналістів, деяким членам колективу та адвокату книгарні «Сяйво» все ж таки вдалося потрапити та навіть поставити низку запитань креативному заступнику, який власне й був ініціатором ідеї оснащення «МУНІЦИПАЛЬНОГО МАГАЗИНУ». Поява непроханих гостей була щирою несподіванкою для заступника, та ще більше його збентежили запитання озвучені членами колективу.  Пан Пузанов не зміг виразно пояснити причину, за якою Адміністрація не бажає подовжувати договір оренди ТОВ «Книгарня «Сяйво», спираючись на недостовірну інформацію про те, що нібито основним пакетом акції товариства володіє сумнозвісний рейдер Ростислав Корнієнко – «підісланий козачок» зятя Черновецького. Навіть демонстрація Витягу з Єдиного державного реєстру про склад акціонерів ТОВ «Книгарня «Сяйво» не переконала заступника в неправомірності його офіційних стверджень. Запитання колективу щодо обіцяного працевлаштування в оновленій книгарні пан Пузанов прокоментував таким чином : «Мною було направлено лист про працевлаштування директору та головному бухгалтеру книгарні», щодо решти 17 працівників «Сяйва» питання не піднімалося.

Також, Олександр Пузанов повідомив про свої наміри переконати депутатів Київської Міської ради проголосувати проти ТОВ «Книгарня «Сяйво» під час чергового засідання, що відбуватиметься 27 жовтня 2011 року та необхідністю створення мережі «Муніципальних магазинів» у Києві. Цікаво, у скільки обійдеться міському бюджету Пузанівська забаганка в разі, якщо всі магазини будуть оснащені друкарськими машинками. І взагалі, чому за для створення мережі муніципальних книгарень треба знищити книгарню «Сяйво».

Інна Поцілуйко