Бориса Олійника висуватимуть на Нобелівську премію – 2012 в галузі літератури

Кандидатуру відомого поета і громадського діяча Бориса Олійника висуватимуть на Нобелівську премію в галузі літератури 2012 року. З цією ініціативою від імені громадськості виступив професор Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка Павло Рудяков під час заходу, що відбувся в Українському фонді культури.

«Наша ініціатива зумовлена тим, що творчість Бориса Олійника як поетичне, естетичне явище відповідає високим критеріям Нобелівської премії. Так само моральному кодексу Нобелівського лауреата, який негласно існує в Комітеті з присудження премії, відповідає і громадянська позиція Бориса Ілліча», – зауважує Рудяков.

Також Павло Рудяков зазначив, що Україна має декілька представників від різних поколінь українських письменників, які заслуговують на висунення на Нобелівську премію в галузі літератури. «І постать Бориса Олійника – видатного поета, академіка, громадського діяча –поза конкуренцією, на першому місці у цьому ряду», – наголосив науковець.

Громадську ініціативу підтримало зібрання, на якому були присутні науковці Інституту літератури НАНУ, актив Українського фонду культури, члени Національної спілки письменників, Товариства «Україна – Сербія», представники дипломатичних представництв в Україні.

Далі, за словами Рудякова, буде сформовано робочу групу, яка звертатиметься до авторитетних інституцій у пошуках тієї, що візьме на себе почесну місію висунути кандидатуру Бориса Олійника на здобуття Нобелівської премії.

Слід пам’ятати, що подання кандидатур на премію в галузі літератури вносяться фахівцями в галузі літератури та мовознавства – членами академій і товариств приблизно такого ж рівня, як Шведська академія. «Можливо, це буде якийсь інститут Національної академії наук, один з університетів або Спілка письменників України», – сказав Павло Рудяков, запевнивши, що висунення відбудеться однозначно.

Урядовий кур’єр