Збір підписів за присвоєння Донецькому університету ім’я Василя Стуса

Днями виповнюється півтора року з того часу, як донецькі студенти ініціювали присвоєння Донецькому національному університету імені його випускника Василя Стуса. Приблизно стільки ж на сайті «Дня» розміщено звернення української інтелігенції до міністра освіти і науки з цього питання. Відтоді вже й міністр змінився, а задачі залишилися ті ж. Правда, результат цього звернення, безперечно, є. По-перше, ініціатива донеччан викликала бурхливе обговорення постаті і творчості Стуса, змусила по-новому прочитати його поезію і осмислити його роль уже з точки зору сьогодення. По-друге, Стус, як індикатор, визначив, хто є хто і хто чого вартий.

Нагадаємо, розібратися із ситуацією з перейменуванням Донецького університету доручав тодішній президент Віктор Ющенко. Вирішити це питання обіцяв і колишній міністр освіти Іван Вакарчук. Натомість – вручили подячну грамоту за достойне вшанування пам’яті Василя Стуса ректорові ДонНУ, керівникові донецької «Просвіти» Герою України Володимиру Шевченку, який, до слова, всіляко гальмував студентську ініціативу та ще й звинувачував власних студентів у проплачених акціях. (Було б показово, якби незавершену справу попередньої влади закінчив нинішній Президент, але скидається на те, що зараз про це можна тільки мріяти). Тоді за ініціаторів перейменування взялася міліція (очевидно, ліберальна влада Ющенка та повага до прав і свобод громадян на Донецьк у той час не розповсюджувалась). Але справа швидко набула розголосу, і все «зам’ялося» – і утиски з боку міліціянтів та адміністрації університету, і активність молодих людей.

За звичкою не відреагували належним чином на ці перипетії й українські ЗМІ. Але підписи під звернення продовжували і продовжують надходити. Сьогодні на сайті «Дня» зібрано понад дві тисячі підписів – причому не лише з України, а й із Росії, США, Австралії.

Залишити свій підпис ви можете, надіславши листа на електронну адресу.

Подробиці на сайті газети «День».