Книга Ассанжа провалилася в продажах

Скандальна автобіографія засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, що побачила світ минулого тижня, поки не може порадувати видавців успішними продажами: у перші дні розійшлася рекордно низька кількість примірників книги. Про це пише The Guardian.

За даними аналітичної компанії Nielsen BookScan, у перші три дні після надходження книги в магазини реалізувати вдалося всього 644 примірники, а в рейтингу бестселерів тижня книга зайняла лише 50 місце.

Редакційний директор видавництва Canongate, що випустив книгу, заявив, що про результати продажів автобіографії поки говорити рано. «Ми ніяк особливо не готувалися до початку продажів, не влаштовували заходів для ЗМІ та читачів. Тим не менш ми пишаємося тим, що нам вдалося опублікувати цю книгу, а це було непросто, і пишаємося самою книгою», – заявив він.

Джуліан Ассанж підписав контракт на випуск автобіографії з видавництвом Canongate в грудні 2010 року. Книга писалася на підставі більш ніж 50 годин інтерв’ю, які Ассанж дав письменникові, її майбутньому авторові. У березні 2011 року між Ассанжем та видавництвом виникли розбіжності, внаслідок яких засновник WikiLeaks звинуватив Canongate в опортунізмі і бажанні заробити грошей і припинив співпрацю з видавництвом.

Аванс, отриманий за книгу, Ассанж при цьому не повернув, що стало формальним приводом для публікації книги як «неавторизованої» автобіографії. Видавництво пообіцяло виплатити Ассанжу відсотки із продажів книги, як тільки окупиться вже перерахований йому аванс.

Зараз Джуліан Ассанж утримується під вартою у Великій Британії за обвинуваченням у згвалтуванні. У лютому 2011 року британський суд виніс рішення про його екстрадицію у Швецію, однак воно не набуло чинності, тому що захист Ассанжа подав на нього апеляцію, рішення по якій і має бути винесено найближчим часом.

Ukranews