Польська поезія вже у київському метро (ФОТО)

У Києві розпочинається польська культурна програма «Вірші в метро». Тексти поетів ХХ і ХХІ століття в українських перекладах з’явились на станціях «Поштова Площа», «Театральна», а також в одному з поїздів «зеленої» Сирецько-Печерської лінії. Інші тексти можна побачити на стінах стадіону «Динамо» та на алеї між Університетом імені Тараса Шевченка і Ботанічним садом.

Презентація проекту відбулась у книгарні «Є» 26 вересня. У ній взяли участь представники Польського інституту, київської міської влади, метрополітену і троє польських поетів. Мажанна Богуміла Келар у своїх віршах замислена, кожен текст ніби розгортає якусь одну думку, метафору. Войцех Бонович схильний до афоризмів, роздумів і деталізацій. Ришард Криницький найбільш образний, химерний і непередбачуваний автор.

Приємно, що наші вірші будуть чи не єдиними текстами в метро, які нічого не вимагають і не очікують від пасажирів, сказав Войцех Банович. Особливо цікаво, що поезія спускається в таке глибочезне, як пекло, київське метро.

А Ришард Криницький згадав Йосифа Бродського, котрий пропонував друкувати вірші на сірниках.

Програма «Вірші в метро» проходить у рамках головування Польщі в ЄС. Після Києва з поезією наших західних «кузенів» ознайомляться пасажири метрополітенів Пекіна і Токіо.

За матеріалами УНІАН та Metro.kiev.ua