Ozon.ru зняв з продажу книгу про історію ФСБ

Онлайн-магазин Ozon.ru зняв з продажу книгу Андрія Солдатова та Ірини Бороган «Нове дворянство. Нариси історії ФСБ». Служба безпеки магазину визнала її «товаром, який несе ризик для компанії». Однак після скандалу книгу знову виставили на продаж.
Про рішення онлайн-магазину у своєму блозі повідомив редактор видавництва United Press і редактор книги «Нове дворянство» Дмитро Литвинов. «Ну що, не минуло й двох днів. Коротше, пристрілювальний наїзд ФСБ виявився достатнім». Нове дворянство «зникло з Озона», – ідеться в статті.

Також Литвинов опублікував лист від менеджера Ozon.ru Олексія Кузьменко, у якому, зокрема, говориться: «Книга знята з продажу за рекомендацією і зі схвалення нашої служби безпеки як товар, продаж якого несе ризики для компанії».

Правда, після того, як в Інтернеті з’явилися ці повідомлення, книгу можна знову купити на сайті. При цьому представники Ozon.ru відмовляються визнати, що книга була знята з сайту. Але кореспонденти Газети.ru о 13.00 не змогли виявити книгу за допомогою пошуку по Ozon.ru.

«Дана книга розміщена в каталозі нашого сайту, у цьому можна переконатися за посиланням», – йдеться в листі директора Ozon.ru зі зв’язків з громадськістю Михайла Осика, повідомляє Газета.ru.

Нагадаємо, 14 вересня директор Чеховського поліграфічного комбінату отримав листа з УФСБ по Москві і Московській області з проханням надати дані про замовників друку книги «Нове дворянство. Нариси історії ФСБ».

Книга «Нове дворянство. Нариси історії ФСБ» вийшла російською мовою 6 липня цього року. У 2010 році вона була опублікована англійською мовою в США і Великобританії. Книга заснована на багаторічних розслідуваннях журналістів Андрія Солдатова та Ірини Бороган, які професійно займаються темою спецслужб.

Mk.ru