«Сяйво» підлягає знищенню: замість книгарні буде кав’ярня (ОНОВЛЕНО)

В колишній книгарні «Сяйво» київська влада планує розмістити ще й кафе та друкарню, щоб «поки друкарня виконуватиме замовлення, замовники могли випити кави». На задум київської влади місто витратить майже 2 млн. грн. з бюджету столиці вже цього року лише для закупівлі друкарського обладнання.

Про це, як повідомили УНІАНу прес-службі комісії Київради з питань культури та туризму, сказав голова комісії Олександр БРИГИНЕЦЬ, додавши, що за відповідні зміни до бюджету Києва проголосувала більшість в Київраді.

«Це голосування по суті дало старт процесу перепрофілювання приміщення, де тепер одночасно розміщуватиметься і книгарня, і друкарня, і кафе, та остаточного знищення колективу, що багато років вів боротьбу за збереження книгарні», – заявив О.БРИГИНЕЦЬ.

Депутат зауважив, що КМДА формально пропонує колективу книжкового магазину «Сяйво» працювати у новоствореному комунальному підприємстві, яке, звичайно ж, вже не називатиметься «Сяйво», адже ця назва належить колективу, що працював в цьому приміщенні до виселення командою Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО.

«Тепер, після кількарічної судової тяганини нова київська влада, продовжуючи славні традиції мера, не допускає колектив до відновлення роботи, хоч це і суперечить Закону. Схоже, що очільники Києва різних часів мають одну мету – знищити, роздробити, деморалізувати колектив легендарної книгарні, а приміщення використати із найбільшою для себе зручністю», – обурений О.БРИГИНЕЦЬ.

Голова комісії переконаний, що колектив книгарні «Сяйво» змушений буде втягнутися в новий судовий процес – тепер проти О.ПОПОВА і КМДА, вимагаючи приміщення для продовження своєї діяльності.

«Історія перетворення об’єктів культурного призначення в Україні демонструє нам багато чисельні трансформації книгарень, видавництв, кінотеатрів, бібліотек в об’єкти безкультурного призначення, – розсказала кореспонденту “Друга читача” прес-сертетар книгарні «Сяйво» Юлія Валова, – Що буде з «Сяйвом» за один-два роки? Робитимемо ставки: брендовий бутік, ресторан або нічний клуб, у якому, десь у куточку, в якості реліктової прикраси одиноко стоятиме друкувальний станок, на згадку про вчинок Попова й на забавку гламурним панянкам, що клацатимуть по клавішах своїми наманікюреними нігтиками та вибиватимуть з нього сторінки Камасутри на втіху товстосумів, що привели їх в це модне та гламурне місце…»

Колектив книгарні «Сяйво» черговий раз заявляє  про те що боротьба за збереження концепції діяльності книгарні триватиме й надалі й щиро сподівається на підтримку колег по цеху та журналістів, адже ситуація з книгарнею є тенденційною для всіх, абсолютно всіх представників культурної галузі України.

 

Як нагадує прес-служба, книгарню «Сяйво» закрили 8 лютого 2010 року. Шевченківська РДА продала приміщення ТОВ «Абріль-студіо». Тоді в магазин з’явилися представники нових власників, заварили вікна залізними щитами, а вхід кілька місяців був перегороджений вантажівками. Госпсуд Києва визнав недійсним договір купівлі-продажу приміщення магазину і повернув його в комунальну власність.

 • Хмаринка

  Сяйво як Карфаген : має бути знищене!

  • Mavka

   та ви злюка…

 • Guest

  Не вижу особых проблем. Главный претендент на дармовые метры со стороны СЯЙВА Константин Климашенко тоже не прочь лишний раз прогуляться по бутикам, отужинать в ресторане или оттанцевать в ночном клубе. Зайдет с очередной кралей в некогда родное место, потратит часть нетрудовых доходов и потарабанит толстым пальчиком по этой самой печатной машинке, горемтно вздохнув и пронастальгировав о тех временах, когда он снимал сливки с этих до боли родных стен))