Прем’єра фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» таки відбулася після тригодинного чекання

Софійський майдан давно не бачив такого велелюддя. На кіномайданчику просто неба зібралися сотні українців в очікуванні унікальної події – прем’єри українського фільму, знятого українським режисером на українській студії з українськими акторами. «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайла Іллєнка є мистецьким переосмисленням історії Івана Доценка, льотчика, героя Радянського Союзу, який після ГУЛАГу опинився в Канаді і став індіанським вождем.
Роботу над фільмом завершили буквально о шостій ранку, тому промова змарнілого режисера була дещо нервовою. Зате міністр культури поруч з ним виглядав вгодованим і сповненим добробуту.
Вступом до фільму слугували індіанські танці, а проте, коли вони скінчилися, продюсер фільму Володимир Філіпов несподівано оголосив, що через технічні проблеми показ затримується на дві години, і поки що можна переглянути іншу стрічку фестивальної програми. Розчаровані глядачі стали розходитися, але за дві години до зали повернулася чимало людей, які мужньо чекали на український фільм.
До загальної радості і навіть здивування прем’єра таки відбулася. Після закінчення фільму люди аплодували стоячи.
Для прихильників літератури фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» цікавий тим, що у ньому відбувся акторський дебют українських письменників Братів Капранових – їм випало зіграти голів колгоспів, які приїхали до Канади по обміну досвідом. Роль епізодична, але з крупним планом і навіть зі словами.

ТойХтоПройшовКрізьВогонь
Режисер Михайло Іллєнко

Автори сценарію Михайло Іллєнко
Замрий Денис
Константин Коновалов

У головних ролях

Дмитро Лінартович

Віталій Лінецький
Ольга Гришина
Віктор Андрієнко

Оператор Олександр Кришталович

Композитор Володимир Гронскій

Художник Роман Адамовіч

Кінокомпанія Інсайтмедіа

Тривалість 110 хв.

Друг читача

  • O_Denysenko

    З матеріалу незрозуміло, чи цікавим видався авторові фільм?

  • O_Denysenko

    Трейлер видався мені цікавим. Шкода,, що не подивився.