Мешканці Німеччини нелегально завантажили 14 мільйонів е-книг

Мешканці Німеччини нелегально завантажили 4 мільйонів е-книг у 2010 році. Згідно з даними масштабного опитування, більше половини завантажень книжкової продукції в цифровому форматі були зроблені з «піратських» джерел.

Дослідження, у якому взяли участь 10 тисяч осіб, було проведено для німецької Асоціації з боротьби проти порушень авторських прав (Gesellschaft zur Verfolgung von Urheberrechtsverletzungen). Згідно зі звітом, уривки з якого наводить портал Thelocal.de, з 23 мільйонів електронних книг, завантажених минулого року в Німеччині, близько 14 мільйонів були здобуті з нелегальних джерел. При цьому велика частина з них припала на навчальну та наукову літературу для студентів, наприклад, підручники великих видавців як Springer або Thieme.

Треба зауважити, що Асоціація до нелегальних джерел автоматично віднесла всі файлообмінні мережі, хостинг-сервіси, приватні веб-сайти, блоги, форуми, ftp-сервери. Усі користувачі, які вказали, що завантажували книги із будь-якого з цих ресурсів, були зараховані до лав «піратів». З цією інтерпретацією погодилося керівництво берлінського філіалу Біржового союзу німецької книготоргівлі, зазначивши, що в більшості випадків саме комерційні видавничі продукти завантажуються з ресурсів подібного роду. Можна, однак, вважати цю позицію суперечною: фахівці Товариства споживчих досліджень, які виступали як безпосередні організатори опитування, використовують більш обережні формулювання.

Pro-books