Ліна Костенко натякнула на пофігізм Олександра Ірванця

20 вересня, в актовій залі Національного педагогічного університету поетеса Ліна Костенко провела творчу зустріч зі студентами та викладачами університету. Їй присвоїли звання почесного професора НПУ.

Перед початком організатори роздали 600 запрошень. Потім у зал зайшли усі охочі. Зала була переповнена. На сцені Костенко знаходилася в оточенні членів вченої ради університету Драгоманова. На столі – книжки«Річка Геракліта».

Ректор університету Віктор Андрущенко оголосив, що 29 червня цього року вчена рада університету одноголосно прийняла рішення присвоїти Ліні Костенко звання почесного професора НПУ імені Драгоманова «за внесок у збереження і продовження культурних традицій, внесок у виховання молоді».

Дівчата у національних костюмах вручили поетесі академічну мантію й відповідний диплом. Поетеса подякувала за таку честь і нагадала, що колись вона навчалась у педінституті імені Горького (колишня назва НПУ ім. Драгоманова) й тікала з лекцій.

«Викладач з ленінізму й марксизму поставив мені трійку – єдину в житті. Між тим і цим університетом – величезна різниця. Сьогодні університет звільнений від ідеологічних облуд», – зазначила Ліна Василівна.

У своїй промові вона зосередила увагу на гуманітарній сфері України.

«Побутує думка, що головне – економіка: дешевший газ, а тоді розвинеться культура і література. Це все неправда. Великі твори з’являлися не тоді, коли письменник знаходився в найкращому становищі. Наприклад, Сервантес писав свого «Дон Кіхота», як жив у трактирі. А ми чекаємо, коли нам зроблять добробут, і все розцвіте. Має бути гуманітарна аура країни, вона дає добрий образ нації, тоді не соромно з’явитися у світі. А цього немає», – зауважила Костенко.

«Чому держава замість справжнього ставлення до себе отримала пофігізм? Чому Сосюра написав вірш про Україну, а його назвали лохом і  перекривили його вірш на вірш про Оклахому?» – закинула Ліна Костенко, очевидно, Олександру Ірванцю, автору пастиша «Любіть!».

Наприкінці зустрічі видавець Олена Бойко розказала, що Костенко боїться «сигнальних» примірників своїх книг.

«У нас виникла традиція, що саме на презентації ми їй вручаємо сигнальні примірники нової книжки. І сьогодні ми продовжимо цю традицію, ми подаруємо Ліні Василівні третю версію збірки «Річка Геракліта» – кришталеву книгу», – додала Бойко.

Також їй вручили сигнальний примірник нової книжки, яку Костенко присвятила своїй дочці Оксані Пахльовській. Книга називається «Мадонна на перехресті».

Нагадаємо, поетеса раніше отримала звання почесного професора Національного університету «Києво-Могилянська академія», Чернівецького та Львівського університетів.
За матеріалами Gazeta.ua та «Українська правда»

  • Юлія Куцай

    Шановна редакція, дуже прикро, що ви все більше і більше опускаєтеся до рівня “жовтої” преси. Найбільш засмучує той факт, що ви свідомо поливаєте брудом поважних українських письменників, не просто чіпляючись до їхніх вирваних із контексту слів, але й додумуючи небилиці і виносячи їх у заголовок.

    Порівняйте суть заголовку “Ліна Костенко натякнула на пофігізм Олександра Ірванця” та абзац, де автор матеріалу Ірванця приплів: “«Чому держава замість справжнього ставлення до себе отримала пофігізм? Чому Сосюра написав вірш про Україну, а його назвали лохом і перекривили його вірш на вірш про Оклахому?» – закинула Ліна Костенко, очевидно, Олександру Ірванцю, автору пастиша «Любіть!».”

    А потім ви дивуєтеся, чому пані Костенко рідко виходить в люди. Напевно, бо їй неприємно опісля читати центнер бруду у свою адресу.

  • Вертипорох

    Пані Юліє, не перебільшуйте. У слові “натякнула” немає жодного бруду.