Норвезький письменник розкритикував організацію Львівського форуму видавців

Норвезькому письменнику Ерленду Лу не сподобалася «організація» Львівського книжкового форуму.

«Норвегія одна з найбільш організованих країн у світі. Мені здається Україна трошки менше, – пожартував письменник на зустрічі із читачами в столичному PinchukArtCentre. – Коли я був у Львові на Форумі, всі люди були просто фантастичні. Але я зрозумів, що там було три конкуруючі організатори. Коли виникли певні проблеми, один дзвонив іншому. Інший дзвонив ще одному. Останній дзвонив знову першому. І нічого не відбувалось. Вони дзвонили знов і знов один одному, але проблему ніхто не вирішував».

Лу також вразила убогість українських пенсіонерів.

«Ще я помітив на вулицях, що старим людям тут не вистачає грошей на життя. З цього я зробив висновок, що у вас немає належного соціального захисту», – зазначив він.

«Водночас я зауважив багато молодих, оптимістично налаштованих людей. Усі посміхаються – і у Львові, і у Києві. Всі дуже гарно виглядають. Тобто я вважаю, що у вас країна оптимістичної молоді, яка щось таки тримає під контролем», – додав Ерленд.

Найбільш яскраве враження на Ерленда Лу справили акції протесту біля Печерського суду.

«Я сидів на лавочці та просто їв морозиво. Через дорогу я побачив дві групи людей. Одні були із чорними прапорами і кричали щось таке: «Тимошенко кримінальна». А з іншого боку, здається, була опозиція. Там переважно знаходились люди похилого віку і вони здалися мені більш симпатичними і привітними», – поділився норвезький письменник.

Нагадаємо, Ерленд Лу – автор європейських бестселерів «Під владою жінки» та «Наївно.Супер». Минулого тижня він відвідав Львів та Київ. У столиці Лу розповів, що написав нову книгу про «депресивного прем’єр-міністра».
Gazeta.ua