Марека Краєвського і Мар’яну Савку нагороджено «Золотим Гербом Львова»

15 вересня на відкритті 6 Міжнародного літературного фестивалю, міський голова Львова Андрій Садовий нагородив польського літератора Марека Краєвського та головного редактора «Видавництва «Старого Лева» Мар’яну Савку «Золотим Гербом Львова».

«Розум  людини придумав книжку. Книжка віддячує людині тим, що вона вчить розуму. Вже багато століть ми чуємо такі думки, що книжку щось замінить. Спочатку це було телебачення, потім, Інтернет, електронні книжки. Але це не правда. І той, хто має сумніви, може просто приїхати до Львова на Книжковий форум і побачити, що книжка була, є і буде завжди», – зазначив під час нагородження мер Андрій Садовий.

Марек Краєвський народився 4 вересня 1966 року. У 1981-1985 роках навчався в Ліцеї №9 ім. Юліуша Словацького у Вроцлаві. У 1985-1991 роках студіював класичну філологію у Вроцлавському університеті. У 1999 році захистив докторську дисертацію. Працював викладачем у Вроцлавському університеті. Книжки перекладено на 18 мов.

Відомим став завдяки циклу історичних кримінальних романів про поліцейського Ебергарда Мокка, дія в яких відбувається у Бреслау (тепер — Вроцлав) у міжвоєнний період. У двох останніх романах — «Голова Мінотавра» та «Еринії» — місцем розслідувань стає Львів того ж періоду, а новим головним героєм — комісар львівської поліції Едвард Попельський. Дотепер українською перекладено п’ять романів Краєвського, з них три — львівськими видавництвами. За вклад у промоцію міста був обраний послом міста Вроцлав (2008).

Zaxid.net