Онука Івана Франка просить списати борги за квартиру

Онука видатного українського письменника й поета 84-річна Дарія Тарасівна Франко просить у Київради 1600 купюр, на яких зображений її дід. Ними жінка хоче погасити борг за шестикімнатну квартиру на вул. Володимирській, 48, в центрі столиці. Станом на 1 вересня цього року жінка заборгувала ЖЕКові “Центральний” 32 тис 339 грн.

“Вона живе одна у квартирі. Отримує 830 гривень пенсії. А за квартиру їй потрібно платити щомісяця 500 гривень”, – розповідає Ганна Тарасюк, яка приятелює з онукою Франка. Живе в будинку навпроти.

Дарія Франко не має дітей. З родичами не спілкується. Має рідного брата Роланда, який мешкає у Львові. Він теж бездітний, недавно померла його дружина.

Онука Франка пропрацювала коректором у видавництві “Українська енциклопедія” імені Миколи Бажана. Це наукова установа, яка випускає універсальну, енциклопедичну, довідкову і словникову літературу.

Ганна Тарасюк звернулась до Олександра Бригинця, голови комісії з питань культури Київради. Той у свою чергу – до голови міськадміністрації Олександра Попова, щоб він доручив комунальним службам списати борг.

“На святкуванні ювілею з нагоди 155-ої річниці від дня народження І.Я.Франка високоповажні чиновники говорять пафосні слова. Верховна Рада списує багатомільйонні борги підприємствам олігархів. В той час коли онучка генія опинилася під загрозою стати бомжем. Адже весною цього року набув чинності новий закон “Про виконавче провадження”, відповідно до якого за квартирний борг можуть відібрати житло”, – каже Олександр Бригинець.

Квартиру у Києві родина Івана Франка отримала у 1950 році як компенсацію за будинок у Львові, в якому нині розташований Музей ім. Франка.

У Івана Франка було четверо дітей: дочка Анна (в заміжжі – Ключко), емігрувала до Канади; син Іван, який помер за життя батька; Петро, депутат Верховної Ради, загинув у 1941 році; Тарас, чиї дочки Дарина, Зиновія – киянки. Син Роланд проживає у Львові.
Gazeta.ua

  • Huha Mohovynka

    Ганна чи Галина Тарасюк?