Новеньке на Форумі видавців: армагедон, тротуар, Барселона

«Друг читача» готовий пригощати вас новою порцією свіжих книжок, як то кажуть, щойно з печі. За тісто й начинку ми не ручаємось, а про упаковку готові вам розповісти.

Провокативна, безкомпромісна та зухвала Марія Матіос підготувала книгу з дуже гучною (на жаль, не життєствердною) назвою «Армагедон вже відбувся». Одразу уявляєш собі лихо всесвітнього масштабу. Але це не так. Це армагедон однієї людини, або ж «дантові кола» однієї людини. З анотації лише зрозуміло, що головний герой колись когось вбив, та, попри цей неприємний факт у біографії, дуже хоче жити.

Чесно кажучи, анотація зовсім не спокушає читати чи купувати книгу. Але що в ній сто відсотків є – фірмовий стиль Матіос, яка майстерно «тіло душі» по живому ріже своїм письменницьким «скальпелем».

 

Широко представлена на цьогорічному Форумі буде перекладна література. Видавництво «Богдан» вперше українською видало збірку віршів Шела Сільвертейна «Де закінчується тротуар». На жаль, не зазначено на який вік орієнтована поезія Сільвертейна. Мабуть, на дорослих, бо не всі батьки готові підсунути своїй дитині вірші, в яких хлопчик перетворився на телевізор, дівчинка з’їла цілого кита, а сестричок продають з аукціону. Чи це якісь нові методи виховання?

 

«Кальварія» представить «Великий роман про Барселону» Сержі Памієс, перекладеного з каталонської. Його оповідання дуже складно назвати традиційними чи консервативними. Критики вважають їх радикальними. Як поставиться український читач до «найбільш радикальних оповідань про розпад особистості» невідомо. Ймовірно, що йому сподобається подорож теренами повними страху, самотності, смерті та інших прикростей буття. Наступного разу спробуємо знайти більш оптимістичні книжки;-)

 

Щиро ваш,

«Друг читача»

  • Mavka

    у Матіос не книжка, а рекламна брошурка