Новеньке на Форумі видавців: пацики, ушльопки та Русь-Україна

Ми продовжуємо інформувати вас про нові книжки на цьогорічному Форумі. В сьогоднішньому огляді для вас новинки від видавництв «Піраміда», «Нора-Друк» та «Ваклер».

 

Схоже, модними в книжковому світі стають 90-ті. І досвідчений Анаталій Дністровий, і дебютант в літературній тусівці Антон Кушнір так чи інакше торкаються теми тих буремних років. «Пацики» Дінстрового — це тінейджери-петеушники, які живуть в період розвалу СРСР. Автор змальовує їхнє життя на тлі соціальної депресії, що полонила останні радянські покоління. Відвертість і правдоподібність, якими Дністровий наповнює свій роман, інколи розмивають грань із літературним епатажем ― і в одних читачів вони викликають захоплення, а в інших навпаки ― відразу. Якщо вас не зацікавило життя підлітків, то можливо зацікавить те, що книгу можна використовувати енциклопедію українського молодіжного сленґу, арґо та нецензурної лексики. Як мінімум філологам має бути цікаво.

 

Вже згаданий Антон Кушнір пише про таких собі ушльопків, ой, пардон, про молодих людей, які дорослішали у 90-х і тепер не знають куди ж себе подіти. В їхніх головах крутяться божевільні та зухвалі ідеї: футбол у підземній річці, пікнік на опорі лінії електропередач, акція протесту проти нездорової їжі у фаст-фуді і таке інше. Чим все це закінчилось і чи пішли ці молодики ще далі — це вже у книзі «URBAN STRIKE».

 

У книзі «Русь-Україна: становлення державності» (у двох томах) теж все тільки до 90-х. Точніше до 1991 року. «Русь-Україна…» це таке собі політичне дослідження становлення державності Русі-України із залученням соціології, психології, економіки, юриспруденції, філософії, семіотики, географії… Анотація твердить: «Автори запропонували свіжий погляд на минуле нашої країни і наших земель і в своєму дослідженні виходили з позиції європейської міської (буржуазної) цивілізації і становлення буржуазного (міського) суспільства та правової держави, заснованої на приватній власності пріоритеті особистості»

 

Якщо вас щось з переліку зацікавило, то гайда на Форум! Або ж складайте список замовлень своїм друзям-знайомим-колега.

 

Про інші новинки читайте завтра.

 

Щиро ваш,

«Друг читача»