Перекладач книги Януковича взяв на себе провину за звинувачення у плагіаті

Автор англійського перекладу книги Президента України Віктора Януковича Костянтин Василькевич попросив вибачення у глави держави і журналістів. Василькевич стверджує, що надто сумлінно виконав вказівку редактора, який просив зробити книгу більш зручною для читання.

«Справа в тому, що оригінал рукопису (як українською, так і російською мовою) був абсолютно перевантажений великими посиланнями на сотні джерел від академічних видань до різноманітних друкованих та інтернет-публікацій. Редактор попросив мене під час перекладу упорядкувати їх, прибрати ті, які явно зайві, оскільки мова йде все-таки не про наукове, а про публіцистичне видання. Книгу необхідно було зробити більш зручною для читання», – пояснив перекладач.

За його словами, аналіз показав, що «більше 85% цих посилань було як на раніше опубліковані статті самого автора (тобто це було самоцитування і природне право автора використовувати свої більш ранні роботи), так і на різні ЗМІ, які цитували або переказували статті та виступи Віктора Януковича або прес-релізи його прес-служби».

«Я сумлінно, і – змушений визнати – на жаль, надто сумлінно, виконав це завдання», – визнає перекладач.

У підсумку, як пояснює Василькевич, «я видалив посилання на першоджерела і там, де робити цього, мабуть, не слід було. Наприклад, і там, де в тексті автором цитувалися слова з книги Лі Куан Ю і там, де слова того ж Лі Куан Ю цитувалися за публікацією в журнальній статті, у якій вони супроводжувалися коментарем журналіста (тут я хочу особливо вибачитися перед журналістом Віталієм Сичом)».

«У результаті моєї «старанності», як може помітити читач, у книзі із 320 сторінок, всі посилання закінчуються на 61 сторінці (поясненням західному читачеві поняття «Валуєвський циркуляр» і т.п.). Решта 260 сторінок посилань взагалі не мають, хоча до 61 сторінки включно вони наявні, як і повинно бути», – пише Василькевич.

«Я, повторю ще раз, безумовно, глибоко винен і перед автором, і перед тими журналістами, які були дезорієнтовані цією помилкою. Тим більше що ця технічна за своєю суттю помилка стала приводом для нових ігор у цинічною антипрезидентської кампанії, що триває», – резюмує перекладач.

Як повідомлялося, сьогодні радник Президента Ганна Герман назвала провокацією інформацію про плагіат у книзі Януковича «Opportunity Ukraine».

Кореспондент

  • Цікавий

    Як я косив – вуйна жала, Я попросив – вуйна дала. Я не винен – вуйна винна. Вуйна дати не повинна