Висвітлення в теленовинах 155 ювілею Франка було цензуроване

155-річчя із дня народження геніального українського письменника, перекладача і літературознавця Івана Франка в ефірі українського телебачення пройшло непомічено і частину подій було зовсім не висвітлено. Про це пише Інна Долженкова у статті «Обрізаний» ювілей Франка».

За словами журналістки, причиною цьому могло стати те, що 28 серпня в Нагуєвичах Ганну Герман, яка приїхала на святкування ювілею Франка, щоб передати вітання президента, у якому й ідеться про необхідність ретельніше вивчати спадщину великого письменника, зустріли вигуками «Ганьба!».
Окрім того, під час святкувань на сцену не хотіли пускати дослідника творчості Франка Ірину Фаріон, за сумісництвом – депутата Львівської облради від ВО «Свобода». Її зупинили правоохоронці. Трохи згодом інцидент було вичерпано, міліціонери виправдалися тим, що не впізнали депутата, а в списку запрошених її не було.

«Цей інцидент теж не було висвітлено на всеукраїнських каналах, як і піша хода в Івано-Франківську, де сотні людей пройшли центральними вулицями до пам’ятника Іванові Франку і поклали до нього квіти», – пише Долженкова.
Тим часом міністр культури Михайло Кулиняк сказав журналістам у Нагуєвичах, що ювілей українського класика відзначили дуже достойно. Він також додав, що в реставрації стежки Франка до джерела фінансово допоміг фонд Ріната Ахметова, а президент приїде в Нагуєвичі, коли в садибі-музеї буде зроблено все до кінця. Але це інформація не з телевізійних джерел.
Причиною фінансування реставрації стежки Долженкова вважає те, що «радник президента Ганна Герман минулого вересня подарувала Рінату Ахметову збірку Франка «Зів’яле листя», як повідомляли новини, Герман сказала:
– Це були перші вірші, які він читав українською мовою. Я довго шукала цю книжку в Києві по книгарнях, бо свою не хотіла віддавати, але я її знайшла. Я взагалі дуже люблю Франка, його громадянську лірику, його прозу.

За матеріалами «Телекритики»