Українці витрачають на книги 100 мільйонів доларів на рік

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів продовжує відстоювати необхідність системної державної політики в галузі книговидання та популяризації читання.

Президент УАВК Олександр Афонін повідомив порталу «Подробиці» про те, що жителі України щорічно витрачають на книжкову продукцію майже 100 мільйонів доларів. Мова в даному випадку йде про відпускні ціни видавництв – на сьогодні день книга оцінюється в середньому в 3,5 долара. За його словами, торік жителі Польщі витратили на книги власного виробництва 1 млрд 187 млн євро: «Це говорить не про потужність кишені пересічного поляка, а говорить про прагнення польської нації до самовдосконалення, до цивілізаційного розвитку … Книга перестала бути для українців істотним елементом підвищення професійного та інтелектуального рівня, українці втратили бажання читати».

На початку літа Афонін заявляв про серйозні проблеми книговидання, а тепер торкнувся теми дистриб’юції книг: «На заході країни українська продукція складає більше половини асортименту книжкових магазинів, у центрі її кількість може складати 20%. На сході – 5-8% від усіх реалізованих книг». При цьому націнка на українські книги в магазинах висока, найчастіше становить 100%–200% від вартості книги, «тоді як російська продукція продається значно дешевше, і націнка на неї не перевищує 30%». За даними голови Асоціації, близько третини російської друкованої продукції ввозиться в Україну нелегально, а 10-15% додруковують піратським способом вже на території країни.

У країні «майже всі книжкові магазини мають іноземний капітал. Більшість – російський, але є також і польські, і австрійські, а також інші власники». При цьому вони не відмовляються брати українську книгу, однак найчастіше йдуть на це лише для того, щоб розбавити асортимент.
pro-books.ru