Юрій Винничук роман про довоєнний Львів хоче видати російською

Письменник Юрій Винничук обіцяє за 4 місяці закінчити роман «Танго смерті» про Львів 30-х років минулого століття.

«Це не пафосний роман. Але він про трагічний період довоєнний у Львові – життя батярів і богеми. Під час війни четверо друзів – українець, німець, поляк і єврей – розділяються і кожен іде своєї дорогою. Єврей потрапляє до концентраційного табору, німець – до німецької армії, але вони все-одно залишаються друзями і допомагають одне одному. Це не буде серйозний занудний тон, як в інших історичних романах. У мене це все буде з гумором, як у «Швейку». Я пишу шматками, уривками. Допишу за місяців чотири. До Нового року, може, видам», – розповів він.

З пропозицією видати роман до письменника звертаються кілька видавництв. Харківське «Фоліо» запропонувало видати «Танго смерті» російською.

«Я згоден. Хотілося б, щоб російськомовні читачі, а це переважно схід України, дізналися про багато речей, які досі для них невідомі, і щоб позбулися стереотипів щодо Львова. Щоб дізналися, що Львів – це мультинаціональне місто. А то в інтернеті стільки ідіотизмів пишуть. Наприклад, що поляки не дозволяли українцям ходити львівською бруківкою. Повний маразм вигадують. Про УПА також вигадки різні», – зауважив Юрій Винничук.

«Танго смерті» письменник називає історично-побутовим романом. До історичної теми звернувся не через літературну моду: «Я, коли прочитав списки розстріляних під Базаром 160 повстанців, і те, як їм запропонували перейти на бік Червоної армії, а вони відмовилися, співаючи «Ще не вмерла» під кулями, думав, що всі вони українці. А виявляється, там були поляки, євреї, чехи. Китаєць був навіть. Мене страшенно здивувало: що думали ці люди, коли помирали за Україну? Я спробував відповісти на це через їхніх синів, які теж мучаться цим питанням, а потім роблять той самий подвиг».

На цьогорічному форумі видавців, якій пройде у Львові з 14 по 18 вересня, письменник презентує двотомну антологію «Розстріляна муза» про 320 українських поетів, які загинули під час двох світових воєн і в роки сталінських репресій.

Gazeta.ua

  • Вертипорох

    Справжній галичанин! Видатися російською та ще й у видавництві з Табачником – це гідний вчинок.