«Opportunity Ukraine»: Президента України звинувачують у плагіаті та порушенні авторських прав

До України прибули перші екземпляри широко розрекламованої книги Віктора Януковича «Opportunity Ukraine». Ознайомившись нашвидкуруч з літературним доробком Президента, «Українська правда» дійшла до шокуючого висновку.

Виявляється, книга Януковича є банальним плагіатом, де за підписом Президента видано не лише чужі ідеї, а скомпільовано цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписом різних осіб – від одіозного журналіста В’ячеслава Піховшека до арештованого чиновника Василя Волги.

Те, що Віктор Янукович  написав книгу «Opportunity Ukraine», стало відомо влітку 2011 року. Видано її англійською мовою в Австрії. Однак тут ішлося про гонорар навпаки – його було заплачено не видавництвом Януковичу за літературний продукт, а Януковичем – видавцю за поліграфічні послуги.

Тобто, у даному випадку австрійська компанія отримала гроші від свого автора за надану йому можливість втілити свої творчі амбіції.

Про безсонні ночі над своїм творінням Янукович розповів у інтерв’ю лояльному виданню«Обозреватель», яке він начебто дав протягом літньої відпустки.

«…Вот это было завершено именно в тихие крымские вечера, – показал Виктор Федорович на аккуратную стопку лежащих отдельно бумаг. – В августе нынешнего года, накануне 20-й годовщины Независимости Украины в Вене выходит моя книга «Украина – страна возможностей», – розповідав Янукович офіційну легенду.

Насправді ж виявилося, що книга Януковича містить численні дослівні передруки інших авторів без жодного посилання на першоджерело. Тобто це – типовий плагіат, який на Заході карається не лише моральним засудженням, але і переслідується законом як порушення авторських прав.

Протягом першого дня роботи над щойно виданою книгою Януковича журналістами «Української правди» було виявлено щонайменше шість випадків дослівного використання ним чужих текстів!

Книга Президента написана від першої особи, а на четвертій сторінці стоїть «копірайт Віктор Янукович». Тобто, виходить, що він присвоїв собі інтелектуальну працю кількох (!) інших людей.

Викриті факти плагіату – це не лише сором для Президента, але і порушення законодавства про авторське право, скоєне на території Австрії. Тож, якщо хтось із ображених подасть на Януковича до місцевого суду, це може спричинити для Президента України серйозні наслідки.

Нагадаємо, що міністр оборони Німеччини Карл Теодор фон Гуттенберг подав у відставку з уряду після того, як викрився плагіат у його докторській дисертації. Звільненням ситуація не обмежилася. Тягар відповідальності був настільки тяжким, що колишня зірка німецької політики був змушений виїхати на проживання до Америки. Натомість українські політики не полишають своїх крісел після викриття.

За матеріалами «Української правди»