Депутати з Горлівки звинуватили Василя Стуса у фашизмі та «вбивстві їхніх дітей» (Відео)

На сесії міської ради Горлівки (Донецької області) депутати не підтримали встановлення у місті погруддя поета-дисидента Василя Стуса біля школи, де він учителював. За словами присутніх на засіданні, під час обговорення цього питання депутати від Партії регіонів обізвали письменника «бандерівцем», «фашистом» та звинуватили у «вбивстві наших дітей», передає ТСН.

Загалом на сесії зареєструвалися 68 депутатів. Голоси за встановлення погруддя подали лише 13 депутатів з необхідних 39. Варто зазначити, що ні місто, ні бюджет не мали б жодних витрат на встановлення бюсту. Усі кошти обіцяла надати Горлівська міська партійна організація ВО «Свобода».

Микола Пижов, який виступав проти встановлення погруддя, заявив, що в Горлівці вже є музей Стуса і одну зі шкіл міста названо його іменем, хоча «для соціально-економічного розвитку міста Горлівки Стус нічого не зробив». Натомість депутат запропонував встановити пам’ятники людям, які жили, працювали, захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників. За словами Пижова, це і «маршал Радянського Союзу Іван Пересипкін, Герой Радянського Союзу Борис Котов та інші».

Нагадаємо, Василь Стус (1938–1985 рр.) – український поет, дисидент, політв’язень, помер в ув’язненні. З 2005 року – Герой України.

 

ТСН

  • Хмаринка

    А може, це хвороба?